Vizitas Kvarelyje – sėkminga Vystomojo bendradarbiavimo projekto pradžia

2024-04-04
Kvarelio herbas
Plungės herbas priimtas 1997 m. birželio 6 d.

Plungės rajono savivaldybės administracija įgyvendina Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos fondo finansuojamą projektą Nr. 2023-K-064 „Bendradarbiaujantis Kvarelis: stipresnių ryšių tarp viešojo, privataus ir nevyriausybinio sektorių kūrimas“, kurio tikslas – dalinantis Plungės rajono savivaldybės ir Lietuvos gerosiomis patirtimis bei praktikomis padėti sukurti stipresnius Kvarelio savivaldybės (oficialios Plungės rajono savivaldybės užsienio partnerės) viešojo, privataus ir nevyriausybinio sektorių ryšius, kad būtų skatinamas bendradarbiavimu grindžiamas ir įtraukus požiūris į tvarų vystymąsi.

2024 m. kovo 17–21 d. Kvarelio savivaldybėje, Sakartvele, buvo įgyvendintas pirmasis projekto etapas, kuriame dalyvavo Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, Žemaitijos kaimo turizmo asociacijos vadovė Jurgita Krištupienė, Plungės rajono savivaldybės vietos veiklos grupės pirmininkas Algirdas Pečiulis, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Žaneta Vaitkuvienė, skyriaus vyr. specialistės Toma Rupeikė ir Evelina Petrikaitė, Plungės pramoninkų sąjungos prezidentas Justinas Šimkus ir projekto ekspertė Orijana Mašalė.

Vienas pagrindinių vizito rezultatų – Kvarelio teisingumo mokymo centre įvykusi tarptautinė konferencija „Bendradarbiaujantis Kvarelis“, kurioje dalyvavo daugiau nei 40 atstovų iš Kvarelio savivaldybės ir Kachetijos regiono. Konferencijos metu projekto delegacija skaitė pranešimus tokiomis temomis kaip viešojo, privataus ir nevyriausybinio sektoriaus partnerystė Europos Sąjungos bei Lietuvos kontekste, eurointegracijos skatinimas Sakartvele, tarpsektorinis bendradarbiavimas sprendimų priėmime Plungės rajono savivaldybėje, verslo ir savivaldybės sinergijos reikšmė Plungės miestui, vietos valdžios ir vietos verslų bendradarbiavimo svarba, skatinant kaimo turizmo verslą, vietos bendruomenių ir vietos veiklos grupių įtaką Plungės rajono savivaldybės vystymuisi. Naudingus pristatymus vainikavo aktyvi diskusija apie Plungės rajono savivaldybės ir Kvarelio savivaldybės tarpsektorinio bendradarbiavimo panašumus ir skirtumus bei ateities perspektyvas.

Siekdama susipažinti su Kvarelio savivaldybės įstaigų ir organizacijų darbo specifika ir siekdama nustatyti tarpsektorinio bendradarbiavimo galimybes, projekto delegacija lankėsi įvairiose vietos įstaigose ir institucijose. Kvarelio bibliotekoje ir Turizmo informacijos centre delegacija susipažino su gausiais informacijos resursais ir regiono turizmo potencialu, Kvarelio kultūros centre (teatre) – su savivaldybės bendruomenei organizuojamais kultūriniais renginiais, Kvarelio vaikų darželyje bei Gavazi kaimo mokykloje – su švietimo sistema. Delegacija lankėsi vienoje didžiausių ir ekonomiškai svarbiausių Kachetijos regione Kvarelio Kindzmarauli vyno gamykloje. Zinobiani kaime, kuriame susitelkusi didžiausia etninės Udų grupės koncentracija Sakartvele, delegacija aplankė etnografinį muziejų ir vietinės gyventojos Ana‘os Pachikasvili įkurtus svečių namus. Delegacija turėjo galimybę iš arti susipažinti su valstybės ir savivaldybės institucijomis – aplankyta Sakartvelo vyriausybės įsteigta agentūra – Kvarelio viešųjų paslaugų centras, kuriame teikiama apie 400 viešųjų paslaugų. Taip pat delegacija lankėsi Kvarelio savivaldybės administracijoje, kur su savivaldybės politikais ir administracijos darbuotojais diskutavo apie projekto naudą, tęstinumą, aktualias tobulintinas sritis bei rengė veiksmų plano gaires, lankėsi Telavyje esančioje Kachetijos regiono administracijoje, kur su dviem regiono gubernatoriaus pavaduotojais diskutavo apie regiono plėtrą ir bendradarbiavimo galimybes. Tbilisyje aplankyta Lietuvos Respublikos ambasada Sakartvele, kur dalintasi mintimis apie įgyvendinimą projektą ir ateities projektų galimybes.

Sėkmingai įgyvendintas pirmasis projekto „Bendradarbiaujantis Kvarelis: stipresnių ryšių tarp viešojo, privataus ir nevyriausybinio sektorių kūrimas“ etapas ir Plungės rajono savivaldybės atstovų bei projekto eksperto įžvalgos padėjo tvirtą pagrindą sekančiam projekto etapui – gegužės mėnesį vyksiantiems nuotoliniams mokymams Kvarelio savivaldybės atstovams.

Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos fondas, logo

Projektas finansuojamas iš Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos fondo lėšų.

Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.