Visos Lietuvos savivaldybės prisijungė prie „AuGink savo kraštą“ akcijos

2015-09-11

Visos Lietuvos savivaldybės prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „AuGink savo kraštą“. „Kviečiame visų miestų vadovus ne tik pasirašyti memorandumą, bet ir savo sprendimais prisidėti prie regiono ekonomikos augimo. Labai svarbu yra populiarinti vietinę produkciją ir skatinti augintojus didinti gamybą“, – pasirašydama memorandumą kalbėjo žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.  „AuGink savo kraštą“ – tai pilietinė iniciatyva, kurios tikslas – ugdyti sveiką, stiprią ir pilietišką visuomenę, didinti žinomumą apie vietinius žemės ūkio produktus, stiprinti jų į vaizdį . Tai ne tik padės išlaikyti daugiau darbo vietų regionuose, bet ir stiprins kaimo bendruomenes.

Savivaldybės, tarp kurių ir Plungės rajono savivaldybė, pasirašiusios memorandumą, į sipareigojo populiarinti vietos regiono produktus, skatinti sveiką mitybą, siekti ilgalaikio bendradarbiavimo su vietos augintojais, į traukti visas savo rajonų ir miestų švietimo ir ugdymo į staigas ir skatinti dalyvauti į gyvendinant programas „Pienas vaikams“ ir „Vaisių vartojimo skatinimas mokyklose“. Svarbu, kad vaikai būtų maitinami sveiku ir šviežiu maistu, kuris yra išauginamas netoli nuo jų gyvenamosios vietos. Savivaldybės turi į rankius, kuriais gali paskatinti žemdirbius didinti gamybą. Vienas iš pavyzdžių – Šilutės savivaldybė, kur iš 27 mokyklų net 24 mokykloms produkciją teikia vietos augintojai. Mokslininkai į rodė, kad sveikiausias ir geriausias žmogui maistas yra tas, kuris buvo išaugintas jo klimatinėje juostoje.

Prie „AuGink savo kraštą“ projekto jau prisijungė šalies žiniasklaidos priemonės, Aleksandro Stulginskio universitetas, Lietuvos skautai, Lietuvos kaimo turizmo asociacija, Priekrantės Verslinės ir Rekreacinės Žuvininkystės Asociacija. Pilietinė iniciatyva taip pat buvo pristatyta Vyriausybėje, o šiandien prie jos prisijungė ir visos Lietuvos savivaldybės.

 

Žemės ūkio ministerijos informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.