Vicemeras susitiko su jaunimu iš Italijos

2023-05-04
2023-05-02 lydimi „Saulės“ gimnazijos direktorės Dalios Uščinienės, anglų kalbos mokytojos ekspertės Ligitos Erminaitės ir iš JAV į Plungę dirbti atvykusio mokytojo asistento Morgano Edwardso, Savivaldybėje lankėsi mokiniai ir jų mokytojai iš Italijos. Svečius priėmė Plungės rajono savavaldybės vicemeras Žydrūnas Purauskis ir Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė Vilma Ruginytė

Antradienį Plungės rajono savivaldybėje sulaukta svečių: lydimi „Saulės“ gimnazijos direktorės Dalios Uščinienės, anglų kalbos mokytojos ekspertės Ligitos Erminaitės ir iš JAV į Plungę dirbti atvykusio mokytojo asistento Morgano Edwardso, Savivaldybėje lankėsi mokiniai ir jų mokytojai iš Italijos. Svečius priėmė Plungės rajono savavaldybės vicemeras Žydrūnas Purauskis ir Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė Vilma Ruginytė.

Į Plungę, o tiksliau – į „Saulės“ gimnaziją, atvykę italai kartu su plungiškiais dalyvauja tarptautiniame projekte „Tiesiame tiltus tarp Lietuvos ir Italijos: kultūrinis paveldas ir tvarios aplinkos“. Italai Plungėje viešės visą savaitę, čia jų laukia ne tik daug bendrų ir įdomių veiklų su gimnazistais, bet ir pažintis su mūsų miestu, Žemaitijos nacionaliniu parku ir kitomis turistus traukiančiomis regiono vietomis.

„Dalyvausime veiklose, dalinsimės įvairia patirtimi, mokysimės kartu bei vieni iš kitų ir tobulėsime su partneriais iš vienos Italijos mokyklos. Šio projekto tikslas – pristatyti Lietuvos kultūrinį ir aplinkos paveldą jauniems Italijos žmonėms bei kartu su jais, naudojant jų žinias, patirtį ir praktikas, kurti tvarias aplinkas, ieškoti, kurti bei taikyti aplinkai palankaus elgesio modelius, juos aktyviai praktikuoti. Taip pat bus ugdomas jaunų žmonių pilietiškumas, visuomeniškumas, tolerantiškumas, tarpkultūrinė bei skaitmeninė  kompetencijos, įvairiapusis bendradarbiavimas, gilinamos žinios apie žaliąją politiką, ekologiją ir tvarumą“, – sakė „Saulės“ gimnazijos atstovės.

Vicemeras Ž. Purauskis domėjosi, kokį pirmąjį įspūdį italams paliko mūsų šalis, Plungė. Svečiai džiaugėsi tuo, ką pamatė pirmosiomis viešnagės dienomis: kad mes branginame ir puoselėjame savo laisvę ir tautiškumą, tausojame aplinką, esame draugiški. „Kaip jūs stengiatės atsikratyti sovietmečio šešėlio, taip mes, italai, norime, kad pasaulis Italijos nebesietų su mafija. Tai praeitis, kuri garbės tikrai nedaro“, – kalbėjo svečiai.

Kad apsilankymas Plungėje būtų saldus ne tik gražiais įspūdžiais, vicemeras Ž. Purauskis svečiams įteikė po stiklainiuką Žemaitijos bičių sunešto medaus ir išreiškė norą su jais susitikti po keleto dienų – kai italai bus geriau pažinę mūsų kraštą ir plungiškius, daugiau pamatę ir išgirdę.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.