Verslininkams – apie galimybes dalyvauti viešuosiuose pirkimuose

2023-07-13

Antradienį Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis į susitikimą pakvietė Plungės smulkiojo verslo asociacijos narius. Tikslas – vietos verslininkus supažindinti su galimybėmis dalyvauti viešuosiuose pirkimuose.

Išsamią informaciją šia tema verslininkams pateikė Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Jūratė Garčinskaitė, susitikime dalyvavo ir Savivaldybės administracijos direktorius Dalius Pečiulis, mero patarėja Anastasija Bojog.

Smulkiesiems verslininkams neretai atrodo, kad viešieji pirkimai – ne jiems, kad visos procedūros – pernelyg sudėtingos, o pirkinių, paslaugų, lėšų apimtys – „neįkandamos“.

Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Jūratė Garčinskaitė akcentavo, kad viskas ne taip sudėtinga, kaip kad atrodo. Tad piras žingsnis, kurį verslininkams pasiūlyta žengti – pasidomėti Centrine viešųjų pirkimų informacine sistema (CVP IS), užsiregistruoti joje, užsiprenumeruoti naujienas. Tiesa, šioje sistemoje skelbiami pirkimai, kurių vertė per 15 tūkstančių eurų, tačiau  tai nereiškia, kad smulkiesiems verslininkams tai „neįkandama“.

Dar paminėta platforma CPO LT – daugiau nei 5 tūkstančius subjektų vienijanti viešųjų pirkimų bendruomenė. 

Susitikimo metu pateikta daug naudingos informacijos: kaip sekti pirkimus, ką daryti radus sudominusį skelbimą, kaip sėkmingai dalyvauti pirkimuose, kaip teisingai parengti ir pateikti pasiūlymą bei visus būtinus dokumentus. Paaiškinta, kad įmonė pirkimuose gali dalyvauti viena, pagal jungtinės veiklos sutartį, pasitelkus subtiekėjus arba kvazisubtiekėją – fizinį asmenį.

Po susitikimo verslininkai konstatavo, jog informacija – ir naudinga, ir motyvuojanti drąsiau domėtis viešaisiais pirkimais. Sutarta, kad tokie susitikimai, kuriuose būtų atsakyta į verslininkams aktualius klausimus, galėtų tapti reguliariais.

Plungės rajono savivaldybės informacija  

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.