Vėluojantiems ar tingintiems Plungės sportininkams parama mažinama

2015-03-05

       Vasario 26-ąją Plungės rajono sporto tarybos nariai paskirstė Sporto plėtros programos lėšas. Šiais metais pinigų šiek  tiek daugiau nei pernai, tad ir Programos priemonėms vykdyti atseikėta gausiau.

      Kaip kalbėjo Sporto tarybai vadovaujantis Adomas Zamulskis, 2015-ųjų biudžete Sporto plėtros programai numatyta 34 754 Eur. Iš jų 724 Eur paliekama perspektyviausiems sportininkams remti, tiek pat Mokinių olimpinio festivalio varžyboms Plungės rajone organizuoti, 869 Eur – sportininkų pagerbimo šventei. Sportininkų, trenerių, pasiekusių svarių rezultatų garsinant rajoną, premijoms – 579 eurai.

      Sporto ir sveikatingumo renginiams rajone organizuoti paskirstyti 6 372 eurai. Iš jų 3 400 Eur – ledo ritulio, baidarių ir kanojų irklavimo, orientavimosi sporto, šachmatų, stalo teniso, sunkiosios atletikos, teniso (po 400 eurų), tinklinio (600 eurų) rajono pirmenybėms. Likusi suma – šalies tarptautinio lygmens  renginiams. 35-ajam šachmatų festivaliui „Plungė 2015“ – 695 eurai. Po 579 eurus skirta 35-ajam plaukimo maratonui, motokroso čempionato etapui Plungėje, 7-ajam jaunučių futbolo turnyrui „Plungė 2015“, 6-ajam jaunučių dziudo turnyrui „Pavasaris 2015“, senjorų futbolo turnyrui. Visos šios varžybos vyko ir praėjusiais metais, visoms finansavimas šiek tiek padidėjo, išskyrus plaukimo maratoną. Kaip paaiškino Plungės sporto ir rekreacijos centro direktorius Alvydas Viršilas, tai daroma dėl to, kad jau ne vienerius metus kyla sunkumų dėl atsiskaitymo už gautas lėšas.

      232 eurus planuojama skirti dviračių maratonui aplink Platelių ežerą.

      Skirstant Sporto plėtros programos lėšas, daugiausia ginčų kildavo, kai jas reikėdavo padalyti į vairių sporto šakų klubams. Šį kartą į nirtingų diskusijų nebuvo, nes į pinigų dalybas, be Sporto tarybos narių, atstovaujančių vienam ar kitam klubui, atvyko tik motokroso klubo „Žemaitija“ vadovas Saulius Stankus. Taigi rajonui reprezentuoti Lietuvoje ir užsienyje numatyta 17 522 eurai. Iš jų didesnė dalis – 12 265 eurai – atiteko komandinių sportinių žaidimų klubams: futbolas – 5 123 Eur, ledo ritulys – 724 Eur, lietuviškas ritinis – 290 Eur. Kaip sakė A. Zamulskis, ritinio klubui pinigėlių sumažinta dėl to, kad nuolat vėluoja atsiskaityti už lėšas. O krepšiniui skirtus 5 123 eurus Sporto tarybos pirmininkas siūlė palikti rezerve, nes šiuo metu krepšinio komandos, kuri žaistų nors regiono lygoje, nėra, o ar atsiras vėliau, dar nežinia. Tokiam pasiūlymui niekas neprieštaravo.

      Individualių ir dvikovinių sporto šakų klubams taip pat atiteko pinigų. Kaip kalbėjo Sporto tarybos nariai, lėšos skirstytos atsižvelgiant ir į klubų darbingumą. Taigi, dziudo klubui atseikėti 1 158 Eur, 927 eurai skirti šachmatininkams, 869 eurai – lengvosios atletikos klubui. Po 579 eurus – baidarių ir kanojų irklavimo ir stalo teniso klubams, 435 eurai – orientavimosi sportui, po 246 eurus – buriavimui ir sunkiajai atletikai.

      Šiais metais gerokai didesne suma iš Sporto plėtros programos gali džiaugtis motokroso klubas „Žemaitija“. Jam atseikėta 1 448 Eur. Kadangi kiti klubai, turintys vaikų, kurie nepriklauso Sporto ir rekreacijos centrui, grupes, paraiškų neteikė, vaikų futbolo klubui „Žiogeliai“ skirta 7 964 eurai.

      Kai pinigai buvo padalyti, Sporto tarybos nariai dar kartą priminė, jog tie klubai, kurie gavę finansavimą nesiteiks atsiskaityti už paramą, kitąkart sulauks drausminės nuobaudos (10 procentų ar daugiau bus mažinama parama).

 

Informacija parengta pagal laikraščio „Plungė” medžiagą

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.