Vėl kvietė Pražydėjusio jazmino šventė

2023-07-20

Jau daug metų esami ir buvę Purvaičių, Žlibinų ir aplinkinių kaimų gyventojai renkasi į Pražydėjusio jazmino šventę „Končėinoje“, profesoriaus Igno Končiaus gimtojoje sodyboje, esančioje Žlibinų seniūnijos Purvaičių kaime. Tokia surengta ir šiemet, o jos dalyvius pasveikino Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis.

„Visų mūsų viduje – daug sąsajų su gamta. Ir tai ateina iš mūsų protėvių. Šiandien esame čia, „Končėinoje“, gamtos apsuptyje, ir jaučiamės lyg būtume kokioje neskubėjimo šventėje. Ir šį savaitgalį švenčių yra visokių – masinių, triukšmingų, bendruomeniškų, o ši – jauki, skirta bendrystei. Ačiū kanklininkams ir kanklių meistrui Alfredui, ačiū menininkams Teresei ir Juozui, ačiū Alinai ir, žinoma, Virginijai ir Gintarui, kurių sodyba visi čia džiaugiamės“, – kalbėjo meras Audrius Klišonis.

Žlibinų kultūros centro direktorė Alina Bružienė šventę pasiūlė pradėti nuo… tylos. Pasiklausant, kaip kurkia varlės, smuikuoja žiogai, čiulba paukščiai. Po tylos suskambo kanklių muzika, kurią šventės dalyviams dovanojo Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos kanklininkai. O šalia muzikos puikiai derėjo ir istorijos apie kankles, kuriomis dalijosi kanklių meistras ir Žlibinuose suburtos kapelos „Riviena“ vadovas Alfredas Lučinskas.

Dabartiniai „Končėinos“ savininkai Virginija ir Gintaras Končiai džiaugėsi, kad jų sodyba kasmet sulaukia gausaus būrio svečių, kad žmonės turi progą pabendrauti, pasidalinti prisiminimais, o kartu ir sužinoti kažką naujo: šįkart iš Alfredo Lučinsko lūpų – apie kankles, o iš Teresės ir Juozo Šikšnelių – apie fotografiją, medžio drožybą ir literatūrą. „Tai, kad aš fotomenininkė, – manau, skambiai pasakyta. Šiaip aš visą gyvenimą buvau mokytoja, o fotografija, galbūt, mano genuose, o paroda gimė vyrui taip sumanius“, – pasakojo ponia Teresė.

O ponas Juozas – ir rašytojas (kuris dar žinomas Raido Dubrės slapyvardžiu), ir skulptorius. Tad ir „Končėinoje“ buvo galima pamatyti jo medžio skulptūras, įdomiai išraitytus medinius šaukštus, sužinoti, kaip „gimsta“ jo literatūriniai kūriniai, kuriems jis skiria rytą iki 10 valandos, o vėliau – jau į dirbtuves.

Šventė baigėsi ramiu pokalbiu apie literatūrą, knygas, mintis ir būsenas, pabaigoje vieni kitiems palinkint susitikti kitą liepą.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.