Vėl kviečiame į „Upę“

2021-05-31

Upė“ nenumaldomai artėja, ji teka vis srauniau ir srauniau. Dar kelios savaitės, ir nersime į jos spalvotus vandenis.

Birželio 4 dieną įvyks pirmoji penktojo XXI a. neskubėjimo ciklo UPč– dalis – Edukacijų ir kūrybinių dirbtuvių diena.

Liepos 2 dieną visus pakviesime į antrą renginių dalį – Meno, performansų, instaliacijų, muzikos dieną.

Mūsų misija yra pasiūlyti kuo įvairesnių ir patrauklesnių renginių, tad šį kartą pirmiausia kviečiame į Edukacijų ir kūrybinių dirbtuvių dieną. Knygoje „Kas yra upė“ autorė Monika Vaicenavičienė rašo: „Upė – tai siūlo gija. Gija, kuri išsiuvinėja pasaulį margiausiais raštais, sudygsniuoja istorijas, supina įvairiausias vietoves, laikus ir žmones.“ Kviečiame kurti mūsų istoriją kartu, nuspalvinti ją pačiomis gražiausiomis spalvomis – neskubant, pasiduodant laiko tėkmei ir jaukiai pavasarinei nuotaikai. Mūsų lauks 3 išskirtinės menininkės, kurios pakvies gyvai kurti kartu ir pabendrauti apie meną, kūrybą, gyvenimą. Į edukacinius užsiėmimus reikalinga išankstinė registracija, dalyvių skaičius labai ribotas. Siekiant užtikrinti saugumą, dalyviai bus registruojami, užsiėmimuose privaloma dėvėti kaukes, laikytis saugaus atstumo, kitų saugumo taisyklių.

 

Birželio 4 d. programa

15.00 val. – Edukacija su dailininke Erika Petunoviene (Ayte). Ji yra technologijų ir dailės magistrė, turinti meno kūrėjo statusą. Surengusi 13 personalinių parodų, dalyvavo virš 30 grupinių parodų, meno simpoziumų užsienio šalyse (Indijoje, JAV, Korėjoje, Australijoje, Austrijoje, Vokietijoje, Italijoje ir kt.) bei Lietuvoje. 2019 m. kūrybą pristatė XII  Florencijos bienalėje. Erikos Petunovienės kūryba publikuojama įvairiuose tarptautiniuose šiuolaikinio meno kataloguose: International Art Catalog „WE CONTEMPORARY 2019”, CAPSULES, „CURATORIAL VOLUME“, Art International contemporary magazine ir kiti. Dailininkė rengia „MENAS & SAVIUGDA“  tapybos, saviugdos vakarus moterims, kūrybines tapybos dirbtuves suaugusiesiems, įmonėms. Bibliotekoje bus organizuojamos kūrybinės tapybos dirbtuvės bei diskusija „NUTAPYK SAVO SVAJONč˜“. Tai kūrybinės dirbtuvės, diskusija tikslų siekimo, įsitikinimų, nuostatų klausimais. Tapyba akrilo dažais ant drobių intuityviuoju būdu. Tai piešimas rankomis ar kitomis priemonėmis. Vietų skaičius ribotas, dėl to reikalinga registracija telefonu (8 448) 713 93, el. paštu infocentras@plunge.rvb.lt arba Facebook žinute. 

17.00 val. –  susitikimas su Rūta Spelskyte. Ji yra menininkė, tyrėja, menų daktarė. Pastaraisiais metais daugiausia dėmesio skiria žmogaus ir kitų gyvų organizmų santykiui, jų tarpusavio persipynimui analizuoti. Vedamose dirbtuvėse nuo instrumentinio požiūrio judama link hibridinio bendrabūvio būdų, pagarbos kitam, susikalbėjimo kalbomis, kurių (galvojame) nemokame. Susitikimo metu kalbėsime, o daugeliu atvejų ir gyvai apžiūrėsime įvairioms meno praktikoms naudojamus gyvus organizmus, tokius kaip pigmentams išgauti naudojami vabalai, augalai, grybai, sraigės. Aptarsime kelis įdomesnių savybių egzempliorius, tokius kaip šviečiantys dumbliai ar šokantis augalas. Pereisime prie smėlio, žvyro karjeruose randamų medžiagų, žiedų. Pasižiūrėsime į kasamas, bet taip pat ir žmoguje bei paukščiuose, kituose gyvūnuose besigaminančias medžiagas, atsakingas už tam tikrus pojūčius, navigaciją. Galiausiai skirsime laiko išnykusioms rūšims ir įsivaizdavimams „kas būtų, jeigu būtų“ tiek žvelgiant į praeitį, tiek apmąstant ateities strategijas. Dirbtuvės rengiamos remiantis 2020 metais Ars Electronica festivaliui rengta medžiaga, vėliau įvairiais formatais pritaikyta nedisciplininėje laboratorijoje AltLab, Nacionalinėje galerijoje, Šiuolaikinio meno centro rengtose pamokose vaikams, Vilniaus dailės akademijoje skaitomų paskaitų metu ir kt. 

19.00 val. – Edukacija „Mimikrija” su Edita Sudžiūte. Mimikrija – tai toks biologinis slėpynių reiškinys ir gyvenimo būdas, kada individas supanašėja su aplinka: daiktais, gyvūnais ar augalais. Bet jiems tai ne žaidimas, o išlikimas. Nors šis reiškinys egzistuoja tiek sausumoje, tiek vandenyje, mes popieriuje kursime povandeninio pasaulio įspūdingą grožį, tada, prisitaikydami prie aplinkos, ant plaštakos kūnui skirtais dažais tapysime žuvį taip, kad ji būtų ne iš pirmo žvilgsnio pastebima. Prieš tai, žiūrėdami vaizdinę medžiagą, prisiminsime, kaip atrodo žuvys. Paskutinis darbo etapas ir užbaigimas bus fotografijos kadras, dalyviui pasirinkus, kurioje vietoje ranką „žuvį” padėjus nufotografuoti. Žiūrovams teks paieškoti, surasti savo žuvį. Vietų skaičius ribotas, dėl to reikalinga registracija telefonu (8 448) 713 93, el. paštu infocentras@plunge.rvb.lt arba Facebook žinute. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Plungės r. savivaldybės administracija.

 

Plungės r. savivaldybės viešosios bibliotekos inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
X

    Kalba