„Veiksmo savaitė BE PATYČIŠ² 2016“ kvies suaugusiuosius atpažinti ir tinkamai reaguoti į patyčias

2016-01-15

         Kovo 14-20 dienomis „Vaikų linija“ jau septintą kartą inicijuoja „Veiksmo savaitę BE PATYčŒIŲ 2016“, kviesdama visus į vertinti, kas nuveikta ir ką dar būtina padaryti, kad vaikai galėtų užaugti be patyčių. Iniciatyvą palaikančios švietimo ir ugdymo į staigos, nevyriausybinės ir valstybinės organizacijos, socialiai atsakingos verslo į monės ir kiekvienas aktyvus žmogus gali tapti šių metų „Veiksmo savaitės BE PATYčŒIŲ 2016“ dalimi ir prisidėti savo indėliu, kad patyčių mūsų šalyje būtų mažiau.

         „Labai daug vaikų kasdien vis dar kenčia patyčias – tai yra mūsų, suaugusiųjų, atsakomybė. Vadinasi, mes nepadarėme visko, ką turėtume, kad patyčios liautųsi ir vaikai nebekentėtų. Todėl per „Veiksmo savaitę BE PATYčŒIŲ“ kviečiame visus per padidinamąjį stiklą pažiūrėti, ką mes darome ir ko nedarome, kad patyčių būtų mažiau, – kviečia „Vaikų linijos“ vadovas dr. Robertas Povilaitis. – Patyčios savaime niekur nepradings. Pirmiausia reikia aiškaus suaugusiųjų sutarimo, kad patyčių negali likti ir vaikai turi augti be patyčių ir skaudinimo. Šį tikslą pasiekti galima, taikant mokyklose moksliniais į rodymais grį stas patyčių prevencines programas, o tai bus į manoma, tiktai jeigu Vyriausybė ir savivaldybės patyčių problemos sprendimui skirs deramą dėmesį ir reikalingą finansavimą. Taip pat ir tėvai turėtų aktyviai į sitraukti į šios problemos sprendimą, nes vienai mokyklai bus per sunku.“

         Prie „Veiksmo savaitės BE PATYčŒIŲ“ kasmet prisijungia daugiau nei tūkstantis švietimo į staigų iš visos Lietuvos, kurios, į traukdamos savo bendruomenes, vykdo į vairias veiklas, skirtas patyčių prevencijai ir jų stabdymui. Vaikų ir suaugusiųjų dėmesį į patyčių problemą padeda sutelkti iniciatyvos partneriai ir ją palaikančios aktyvios šalies organizacijos: Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, „Vaiko labui“, Paramos vaikams centras, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras, Vilniaus apskrities policija, „Vaikystės sodas“, Informacinių technologijų centras, Ryšių reguliavimo tarnyba, „Langas į ateitį “, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus į staiga, Lietuvos moksleivių sąjunga, Lietuvos mokinių parlamentas. „Veiksmo savaitės BE PATYčŒIŲ“ rėmėjai – Europos Sąjungos programa „Saugesnis internetas“ ir „Western Union Foundation Lithuania“.

         „Veiksmo savaitė BE PATYčŒIŲ“ nėra skirta tiktai tam, kad kažką nuveiktume per šią savaitę ir užmirštume patyčias iki kitų metų. Su patyčiomis turime dirbti kiekvieną dieną ir kiekvienas suaugęs turi gebėti atpažinti vykstančias patyčias ir mokėti į jas tinkamai reaguoti, – pabrėžia „Vaikų linijos“ tryliktus metus vykdomos kampanijos „BE PATYčŒIŲ“ koordinatorė Aurelija Jocaitė. – Džiugu, kad jau turime nemažai mokyklų ir darželių, labai aktyviai dirbančių su patyčių prevencija bei jų stabdymu ir galinčių pasidalyti savo patirtimi ir taikomais metodais.“

           Įstaigos ar organizacijos, norinčios prisijungti prie šių metų „Veiksmo savaitės BE PATYčŒIŲ“, kviečiamos registruotis kampanijos „BE PATYčŒIŲ“ interneto svetainėje www.bepatyciu.lt. nuo sausio 12 iki kovo 1 dienos. Visi užsiregistravę dalyviai per „Veiksmo savaitę BE PATYčŒIŲ“ šioje svetainėje galės skelbti naujienas su nuotraukomis apie savo vykdomas veiklas ir taip viešai dalintis gerąja patirtimi ir patyčių mažinimo idėjomis su kolegomis.

         „Vaikų linija“, kasmet sulaukdama kelių tūkstančių skambučių ir laiškų, kuriuose vaikai dalijasi skaudžiais patyčių išgyvenimais, šiemet skelbia vaikų dainų konkursą „Padėk man užaugti be patyčių!“. 11-18 metų mokiniai kviečiami dainomis kreiptis į suaugusiuosius ir taip papasakoti apie savo išgyvenamas ar stebimas patyčias. Dainomis suaugusieji bus raginami pastebėti, ką išgyvena vaikai, ir kviečiami kalbėtis su vaikais, kartu ieškant būdų, kaip sustabdyti patyčias. Norintys dalyvauti konkurse kviečiami iki kovo 1 d. atsiųsti atliekamos dainos vaizdo į rašą su užpildyta dalyvių registracijos anketa. Daugiau informacijos ir konkurso sąlygos www.bepatyciu.lt


Organizatorių informacija

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
X

    Kalba