Veiklos Milašaičių kaimo šeimų bendruomenėje „Sruoja“

2023-07-20

Liepos 15 d., pačiame vasaros vidurvasaryje, Milašaičių kaimo šeimų bendruomenė „Sruoja“ įgyvendino projektą „Bendruomenės „Sruoja“ gerųjų patirčių paieška 2023 metais“, o liepos 10–15 dienomis projektą Plungės rajono savivaldybės vaikų ir jaunimo socializacijos (vasaros poilsio) stovyklos organizavimą.

Vasaros stovyklos metu yra puiki galimybė vaikams geriau pažinti vieni kitus ir aktyviai leisti laiką kartu. Tokiu būdu yra sprendžiama vaikų užimtumo per vasarą problema bei prisidedama prie bendruomenės narių aktyvinimo.

Daug dėmesio stovyklos vykdymo metu buvo skirta praktinėms STEAM veikloms, kuriose vystoma vaikų loginis kritinis mąstymas, ugdyta kūrybingumo kompetencija. Stovyklos metu vaikai patys dekoravo medines pieštukines, gamino draugystės apyrankes pasitelkdami etninį audimą, kurio metu ugdyta etninės kultūros kompetencija. Kartu su Milašaičių kaimo šeimų bendruomenės „Sruoja“ nariais dalyvavo pažintinėje išvykoje po Akmenės rajoną. Stovyklos projekto įgyvendinimo rezultatas: stipriai jaučiamas vaikų emocinės būklės pagerėjimas. Visą laikotarpį vaikai nesinaudojo medijomis, o aktyviai leido laiką lauke dalyvaudami edukacijose ir žaidimuose, todėl pagerėjo ir vaikų fizinė būklė.

Milašaičių kaimo šeimų bendruomenė „Sruoja“, įgyvendindama projektą „Bendruomenės „Sruoja“ gerųjų patirčių paieška 2023 metais“, organizavo pažintinę išvyką į Akmenės kraštą. Aplankyta, susipažinta, patirta, išgirsta, pamatyti įvairiausi objektai: Naujosios Akmenės praėjusio laikmečio statinys gyvuojantis ir tarnaujantis šiandienai Naujosios Akmenės kultūros rūmai, klinčių karjeras su savo nepakartojamais ekskavatoriais ir kanjonus primenančiais klinčių šlaitais, senoji Akmenė su įsimintina centrine aikšte ir bažnyčia. Į Akmenės teritorijas žvelgėme iš bažnyčios bokšto. Bažnyčioje bendravome su klebonu, kuris yra dirbęs Plungėje ir Stalgėnuose. Papilėje susipažinome su Simono Daukanto pragyventu etapu, jo indėliu Lietuvai. Aplankėme Papilės piliakalnį, kuriame palaidotas S. Daukantas, jo kapą. Augustaičių privačiame malūne vyko edukacinė programa, kur buvo pristatyta išlikusi senoji veikusio malūno visa įranga, veikimo metodai, malūno architektūra. Nuo piliakalnio pėstute keliavome iki Juros periodo atodangos, kilome į Jurakalnio apžvalgos bokštą, iš kur matosi visos Papilės miestelio apylinkės, ėjome per Ventos upę ilgiausiu Lietuvoje pakabinamu tiltu, kuris buvo visos kelionės vinis, ypač vaikams. Aplankėme 300 metų menančią 15 kamienų liepą, o kelionės pabaigai susipažinome su Šaltiškių molio karjero istorija, čia dirbamais darbais, raudonojo molio panaudojimo galimybėmis ir nauda. Kelionės metu pamatėme, kokia nuostabi ta mūsų Lietuvėlė, kiek daug joje visko. Pavargę, bet pilni įvairiausių įspūdžių, laimingi grįžome namo. Svarbiausia – visą dieną praleidome kartu – vaikai, tėvai ir seneliai!

Milašaičių kaimo šeimų bendruomenės „Sruoja“ inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.