Paimti į šeimą globoti svetimą vaiką – didžiulė atsakomybė, reikalaujanti apsisprendimo ir pasiaukojimo. Globėjo darbas trunka 24 valandas per parą, be poilsio ir išeiginių dienų. Globėjas prisiima atsakomybę užauginti, išauklėti ir išmokslinti vaiką, rūpintis jo sveikata ir laisvalaikiu, turi užtikrinti globotinio psichinį ir fizinį saugumą, atstovauti jam ir spręsti visus klausimus į vairiose institucijose, palaikyti ryšius su vaiko biologiniais tėvais, – prisiima atsakomybę paruošti jį gyvenimui. Tokia į sipareigojimų ir pareigų gausa reikalauja iš žmogaus didžiulės atsakomybės ir palaikymo. Todėl labai svarbu, kad globėjai tarpusavyje bendrautų, dalytųsi savo džiaugsmais ir problemomis bei sulauktų kitų globėjų paramos ir palaikymo.
Vaiko teisių apsaugos skyrius, siekdamas skatinti globėjus ir rūpintojus pasidalyti savo asmenine patirtimi, sėkmėmis ar nesėkmėmis, laimėjimais ir nusivylimais, subūrė savitarpio paramos globėjų (rūpintojų) palaikymo grupę. Vasario mėnesį į vyko pirmas susitikimas, kurio viena iš iniciatorių – Jolanta Zaburienė – ne tik pati yra globėja, bet ir studijuoja Žemaitijos kolegijoje socialinį darbą. J. Zaburienė apie daug ką papasakojo iš praktinės patirties ir pasidalijo teorinėmis žiniomis. Susirinkę globėjai ir rūpintojai dalijosi savo išgyventomis emocijomis, patarimais ir patirtimis. Susitikimo dalyviai turėjo nemažai praktinių klausimų skyriaus specialistei Birutei Valiūnienei, dirbančiai globos ir rūpybos srityje, bei globėjų ir į tėvių rengimo programos atestuotai socialinei darbuotojai Kristinai Navickaitei.
Susitikimo dalyviai į tarpusavio palaikymo grupę nutarė pakviesti daugiau globėjų (rūpintojų) ir tokius susitikimus organizuoti dažniau, pasikviečiant į vairių sričių specialistus –socialinius darbuotojus, psichologus, medikus.
Vaiko teisių apsaugos skyriaus informacija