Vasaros stovykla – pleneras „M. K. Čiurlionio jūra mano akimis“

2019-06-27

  M. K. Čiurlionio fortepijoniniai peizažai „Jūra“ bei paveikslų triptikas „Jūros sonata“ – ryškiausias tapytojo ir kompozitoriaus pasiekimas perkeliant muzikines idėjas į tapybines formas. Tapybinis triptikas – savotiška gamtos studija, prie Baltijos jūros atlikti piešinių eskizai, prie kranto lekiančių bangų judėjimo dinamika, Andante dalyje matomi Baltijos gelmėse nuskandinto mitinio miesto motyvai – inspiravo Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos Dailės skyriaus mokytojus  su mokiniais išvykti į Palangą.

 Vasara – geras metas ir kūrybai, ir atostogoms. Pleneras – darbas gamtoje: tapymas iš natūros, tikroviškai pavaizduojant matomus vaizdus, perteikiant natūralias gamtos spalvas, jų refleksus, kintančius nuo oro ir saulės poveikio. Siekėme, kad kiekvienas mokinys pajaustų, išmoktų, atrastų ir savitu braižu perteiktų matomus gamtos motyvus, įtvirtintų meninės raiškos gebėjimus. Skatinome atrasti ir tobulinti pasirinktos meninės raiškos skirtybes bei atskleisti savitą pajūrio regiono peizažą. Vaikštinėjome po apylinkes, fiksavome aplinką, fotografavome. Gamtinės medžiagos leido išbandyti žemės meną. Darbą gamtoje papildė pažintinės edukacinės iškylos, edukaciniai užsiėmimai, parodų lankymas: Palangos kurorto muziejus su Palangos legendų dėlionėmis bei S. Urbonavičiaus (Samo) ir  G. Banio  tapybos darbų paroda, Baltijos jūra, Jūros tiltas ir J. Basanavičiaus gatvė, Palangos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia ir apžvalgos aikštelė, grafų Tiškevičių alėja ir Palangos Kurhauzas, Palangos skulptūrų parkas, Birutės parkas su tvenkiniu bei nuostabiu rožynu, Palangos gintaro muziejus su edukaciniais užsiėmimais „Inkliuzai“ ir „Amuletai“, lietuvių skulptoriaus modernisto Antano Mončio namai – muziejus ir šiuolaikinio meno kūrėjo A. Griškevičiaus fotografijų ir tapybos darbų paroda. Turėjome galimybę muziejuje eskizuoti ir skulptoriaus darbus. Savo namuose – dirbtuvėse aplankėme žymų medžio drožėją Liną Žulkų. Matėme jo tėvelio ir paties meistro sukurtų darbų: medinių suvenyrų su gintaru ar ragais, kaukių, skulptūrų kolekcijas. Atsisveikindamas menininkas jauniesiems dailininkams palinkėjo stebėti gamtą, iš jos mokytis ir kurti meną įvairiomis formomis.

                      Nuostabus vasariškas oras kvietė pasimėgauti pajūriu ir aktyviai ilsėtis: iš gamtinių medžiagų kurti žemės meną, statyti smėlio pilis, žaisti su kamuoliu, braidyti ir maudytis jūroje ir t. t.

                       Pirmąjį meninį pėdsaką jau palikome Palangoje. Palangos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios erdvėse eksponuojame mokinių darbų parodą, kuri veiks iki rugpjūčio 15 d. Kviečiame aplankyti. Po to darbai sugrįš į Plungę ir kviesime bendruomenę į parodų pristatymus.

                       Nuoširdžiai dėkojame šios stovyklos – plenero rėmėjams: mokinių tėveliams, Plungės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriui, Meno mokyklos administracijai už finansinę paramą.                    

 

Projekto vadovė Živilė Meištininkienė       

    

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.