Vasario 8 d. minėsime Pasaulinę maldos ir apmąstymo apie prekybą žmonėmis dieną

2024-02-06

Vasario 8 d. jau 9 kartą minėsime Pasaulinę maldos ir apmąstymo apie prekybą žmonėmis dieną.

Jos proga Lietuvos Caritas kviečia dalyvauti nuotoliniame renginyje: „(ne)Matau, (ne)Girdžiu, (ne)Rūpi”, kuriame ypatingas dėmesys bus skiriamas prekybos žmonėmis prevencijai per švietimą ir visuomenės informuotumo stiprinimą.

Renginyje dalyvaus ir mintimis dalinsis Lietuvos vyskupų konferencijos Socialinių reikalų tarybos bei Švietimo komisijos pirmininkas arkivyskupas Kęstutis Kėvalas, Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, kitų valstybės institucijų bei nevyriausybinių organizacijų atstovai, besidarbuojantys prekybos žmonėmis prevencijos srityje mažinant nukentėjusiųjų stigmatizavimą bei siekiant apsaugoti visus pažeidžiamus asmenis nuo galimo išnaudojimo.

Bus apžvelgta reali situacija šalyje ir nauji iššūkiai, aptarta, ar pakanka bendrų pastangų, kad besiverčiantiems iš prekybos žmonėmis būtų užkirsti keliai naudotis nežinojimu, patiklumu, pažeidžiamumu.

Kasdienio pagalbos aukoms darbo patirtimis ir konkrečiais atvejais dalinsis Carito, VšĮ Ramintoja atstovai, padedantys nukentėjusiems.

Apie prekybos žmonėmis prevenciją formaliajame ir neformaliajame švietime kalbės specialistai, kurių pašaukimas – darbas su vaikais ir jaunimu. Ko, jų nuomone, mes, kaip visuomenė, nenorime pastebėti, girdėti, matyti ir kas dažniausiai dėl to nukenčia?

O ką apie prekybą žmonėmis manote jūs? Esate linkęs nematyti, negirdėti, nežinoti? Ar vis tik – plačiai atmerkti akis ir pažvelgti į realybę su viskuo? Išgirsti tai, kas mieliau būtų užčiaupta, pamatyti, ką norima nuslėpti. Nes rūpi.

Psichikos sveikata. Pagalba

Kokių priemonių artimiausioje aplinkoje galėtume imtis, kad nukentėjusiųjų nuo išnaudojimo ir įtrauktų į prekybos žmonėmis spąstus būtų mažiau, o geriausia – iš viso neliktų?

Nuotolinis renginys vyks vasario 8 dieną, nuo 14 iki 17 val.

Registracija prisijungti į renginį – https://forms.gle/t3vn1rfX8ZcoaTWXA

Transliacija Lietuvos Carito FB nuo 14 val. (registracija nebūtina) – https://www.facebook.com/caritaslt

Facebook įvykio nuoroda – https://fb.me/e/vJjBOTZhO

Renginys skirtas visiems! Kviečiame dalyvauti!

LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.