Vasario 16-ajai skirta paroda

2015-02-19

       Mūsų valstybingumo istorijai reikšmingą datą į vairiais renginiais kasmet pamini plungiškiai. Praėjusį antradienį ta proga Plungės viešojoje bibliotekoje kraštotyrininkų klubo „Pilaitė“ nariai surengė parodą.

       „Pilaitė“ plungiškius bei miesto svečius į į domią parodą pakviečia nebe pirmą kartą. Šio Plungės klubo narių pastangomis visuomenė supažindinama su mūsų krašto praeitimi, nusipelniusiais ar išskirtinių pomėgių turinčiais žmonėmis.

       Džiugu, kad krašto istorijos išsaugojimu besirūpinantys kraštotyrininkai rado būdą, kaip prisidėti ir prie vienos reikšmingiausių mūsų tautos istorijos datų paminėjimo. „Pilaitės“ surengtoje parodoje eksponuojama medžiaga – su Lietuvos valstybės atkūrimu bei šios datos minėjimu susiję straipsniai, knygos ir kitokie leidiniai, kurie paimti ne tik iš bibliotekos fondų, bet ir iš pačių kraštotyrininkų kolekcijų. Vienas vertingiausių parodos eksponatų – kraštotyrininko Felikso Zulono saugoma Lietuvos vėliava, skaičiuojanti jau ne vieną dešimtmetį .

       „Pilaitei“ vadovaujanti Otilija Juozapaitienė pasakojo, jog kiekvienas klubo narys rado, kuo praturtinti Vasario 16-ajai skirtą parodą. Tačiau gausiausiai medžiagos gauta iš šviesaus atminimo kraštotyrininko Aniceto Stonkaus fondo, kuris saugomas Aleksandrave į sikūrusiame muziejuje „Mėiga“. Parodoje pristatomi Pakutuvėnuose gimusio kraštotyrininko eksponatai pasakoja, kaip Lietuvos valstybės atkūrimo dieną švenčia išeiviai.

       Ši paroda lankytojų lauks iki vasario 20 dienos.

 

Parengta pagal laikraščio  „Žemaitis“ medžiagą


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.