Vasario 16-ajai – ne tik koncertas, bet tautinės juostelės pynimas

2012-02-10

 

           Lietuvos Valstybės atkūrimo diena – Vasario 16-oji tikrai svarbi istorinė data kiekvienam lietuviui. Tradiciškai kasmet renginius, skirtus iškilioms šalies datoms paminėti Plungėje rengia Kultūros centras.  Å iemet ir pasitinkant Valstybės šventę, ir pačią vasario 16-ąją Plungėje vėl vyks nemažai renginių, kurie kasmet yra vis kitokie.

 

           Vasario 15-ąją nuo 15.00 valandos visus norinčius nustebinti savo namiškius, svečius ar bičiulius kviečiame į   Kultūros centro  parodų salę. čŒia vėl vyks edukacinė popietė, kurioje mokysimės nusiausti trispalvę juostelę. Å is audimo metodas, kurio mokys Kultūros centro vyr. specialistė tautodailei  Zafira Leilionienė  tikrai netradicinis. Tikriausiai ne vienas nustebsite sužinoję, kad šiam audimui reikalingos net nenaudojamos banko kortelės. Visa kita – tebūnie intriga, ateisite ir tikrai išeisite namo su savo išausta trispalve juostele. Kokio ji bus dydžio priklausys nuo Jūsų kantrybės ir poreikių. Tuo pat metu, kol vieni mokysis austi juosteles, kiti – 16.00 valandą toje pačioje salėje galės stebėti kandidatų į Lietuvos tautodailės sąjungos narius kūrybos darbų parodos atidarymą.
           Vasario 16-ąją – kiekvienas praeivis nuo 11.00 valandos einantis Senamiesčio aikšte bus kviečiamas prie Istorinių medžių. Kultūros centro renginių vedėjų klubo „Menadė“ nariai visus kvies ne tik pasitikrinti žinias, bet ir pasišnekėti, kartu išgerti arbatos puodelį .. Norinčius išbandyti jėgas Nepriklausomybės estafetėje kviečiame burtis į komandas po 4 narius ir dalyvauti orientavimosi varžybose. Po Å v. Mišių Plungės Å v. Jono Krikštytojo bažnyčioje prie Laisvės paminklo dainuojant Senamiesčio vidurinės mokyklos chorui, vadovaujamam Antano Pagojaus, vyks Å ventinis minėjimas. Na, o šventiniai renginiai baigsis 14.00 valandą Kultūros centre prasidėsiančiame koncerte.
            Å is koncertas apjungs pačias į vairiausias bendruomenės grupes – nuo senjorų iki jaunimo.  Tai ir Tremtinių ir politinių kalinių chorą „Tėvynės ilgesys“, vadovaujamą Agnietės Lizdenytės, Kultūros centro kamerinį chorą, vadovaujamą Alfonso Vildžiūno, jaunuosius miesto solistus iš Kultūros centro vokalinio ansamblio „Hello“, bei vaikų estradinio dainavimo studijos „Vieversys“.  Bendroje programoje dalyvaus ir kamerinio choro dainininkų vaikai – Martyna Domarkaitė, Gytis Baltuonė. Å ią programą dar papuoš ir svečiai – džiazo virtuozas Saulius Å iaučiulis bei pirmosios LRT laidos „Triumfo arka“ dalyvis, dainuojantis ūkininkas iš Žemaitijos Augustinas Å imkus.
           Tikime, kad šventinė Vasario 16-oji bus puiki šventė visiems, apsilankiusiems mūsų organizuojamuose renginiuose.

 

Daiva Gramalienė
Plungės kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkė
Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.