Varkalių sporto aikštynas atidarytas!

2014-10-07

 

       Šeštadienį gausus būrys varkališkių, aplinkinių kaimų gyventojų ir svečių susirinko prie Nausodžio pagrindinės mokyklos, kur surengta naujo sporto aikštyno atidarymo šventė. Atėjusieji nesitvėrė džiaugsmu – juk dabar bus kur krepšinį ar tinklinį pažaisti, futbolo kamuolį paspardyti, pabėgioti ir šiaip smagiai laisvalaikį praleisti.

      Prieš perkerpant simbolinę Varkalių kaimo bendruomenei skirto sporto aikštyno atidarymo juostelę, šeimininkai ir svečiai tarė sveikinimo žodžius. Nausodžio pagrindinės mokyklos, kuri rūpinsis naująja aikštele, direktorius Edmundas Sausdravas dėkojo visiems, kurie prisidėjo atnaujinant mokymo įstaigos stadioną. Savivaldybės administracijos Vietos ūkio ir turto skyriaus vedėja Živilė Bieliauskienė pasidžiaugė, kad dabar varkališkiai turės puikias sąlygas leisti laisvalaikį. „Iš pradžių projektas strigo, turėjome problemų su projektuotojais. Daugiau nei milijono litų vertės statybos darbų sutartį su uždarąja akcine bendrove VVARFF pasirašėme 2013 metų gegužę. Džiaugiamės, kad rangovas padarė viską, ko pageidavome, tad dabar turime tikrai modernų, daugiafunkcį sporto aikštyną, sutvarkytą mokyklos aplinką, apšvietimą. Šis objektas – ir varkališkiams vaikams, ir visai kaimo bendruomenei“, – sakė Ž. Bieliauskienė.

      Pasisakyti pakviestas statybos darbų rangovo – UAB VVARFF – generalinis direktorius Vilmantas Bučius kalbėjo: „Tai, ką mes pastatėme, jūs šiandien matote ir galite įvertinti. Turiu pasakyti, kad neseniai pats įsitikinau, jog šis objektas varkališkiams labai reikalingas. Mat, vieną vėlų vakarą, jau sutemus, atvažiavau čia pažiūrėti atliktų darbų. Tikėjausi, kad tokiu laiku aikštelė bus tuščia, ir labai nustebau, nes buvo pilna vaikų. Tikrai pasidžiaugiau, kad jaunimas vakarą leidžia ne prie kompiuterio, ne su cigarete ar alaus skardine rankoje, o sportuodamas.“

      Po pasisakymų simbolinę juostelę perkirpo meras Audrius Klišonis, bendrovės VVARFF generalinis direktorius V. Bučius, Nausodžio pagrindinės mokyklos direktorius E. Sausdravas ir Nausodžio seniūnas Darius Preibys. Meras pasidžiaugė, kad darbų pabaigtuvės sutampa su aktyvesnio, sveikesnio, sportiškesnio varkališkių gyvenimo pradžia. Seniūno D. Preibio teigimu, šio aikštyno atsiradimas – didžiulis pasiekimas, nes tai esąs pirmasis rajono sporto objektas, kurio „gimimo“ vietiniai politikai nenumarino.

      Į šventę atėjusius varkališkius sveikino Savivaldybės tarybos narė Asta Beierle Eigirdienė ir verslininkas Liudas Skierus. „Mane reikėjo pristatyti ne kaip verslininką, o kaip vietos gyventoją. Man išties smagu matyti kūrinį, kuris eksploatuojamas jau keletą mėnesių ir kuris, kaip pastebiu, gyventojams labai reikalingas. Asmeniškai aš šios aikštelės atidaryme dalyvauju antrą kartą. Pirmasis vyko 1964 metais, kai buvau pirmokas, o Varkaliuose buvo pastatyta ir atidaryta mokykla bei stadionas. Antrasis kartas – dabar, praėjus lygiai 50 metų“, – prisiminimais dalijosi verslo atstovas.

      Susirinkusiuosius pasveikino ir gydytojas Raimondas Doviltis, šios šventės proga suorganizavęs dviratininkų ir šiaurietiškojo ėjimo entuziastų žygį į Varkalių piliakalnius. Išlydėjus žygeivius, naujajame sporto aikštyne pasidėjo varžybos „Gondingos krašto galiūno taurė 2014“. Jėgas išbandė visų penkių Nausodžio seniūnijos kaimo bendruomenių ir Nausodžio pagrindinės mokyklos stipruoliai. Savo atstovus pasirungti pasiuntė Varkalių kaimo bendruomenė „Varkaliai“, Prūsalių „Liepupė“, Karklėnų „Karkluoja“, Stonaičių „Tuopų dvaras“, Juodeikių „Šilupis“. Galiūnai vartė padangas, mėtė ir kilnojo svarsčius, tempė automobilį, vežė karutį, nešė smėlio maišus, traukė virvę ir dalyvavo daugelyje kitų rungčių. Susumavus komandų rezultatus, paaiškėjo, jog stipriausieji – Nausodžio pagrindinės mokyklos atstovai, antroji vieta atiteko „Tuopų dvarui“, trečioji – bendruomenei „Varkaliai“.

      Išaiškinti ir atskirų rungčių nugalėtojai. Padangos vertimo rungtyje nenugalimas buvo Vidmantas Astrauskas („Karkluoja“), tempti automobilį geriausiai sekėsi Laimonui Šarkauskiui („Karkluoja“), kilnoti svarsčius – Vytautui Gudauskiui („Tuopų dvaras“), vežti karutį – Dominykui Valančiui (Nausodžio pagrindinė mokykla), nešti smėlio maišus – Romualdui Muchlickui (taip pat mokyklos atstovas). Virvę savo pusėn nutraukė „Šilupis“. Rankų lenkimo rungties laimėtojai – Vilma Norvaišienė („Varkaliai“) ir Gintaras Saudargas (Plungė). Smiginį laimėjo Tadas Aleksandravičius (Plungė), baudas taikliausiai metė Remigijus Petrikas (Nausodžio pagrindinė mokykla), svarstį toliausiai nusviedė T. Aleksandravičius (Plungė). Išrinkti ir aktyviausieji, savo jėgas išbandžiusieji ne vienoje rungtyje – T. Aleksandravičius, R. Muchlickas, Ernestas Striaukas.

 

Informacija parengta pagal laikraščio  „Plungė“ korespondentės Linos Liūnienės medžiagą

Sauliaus Narkaus nuotr.


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.