Vandens šventėje plungiškiai – kaip žuvys vandeny!

2019-08-27

Plungės sporto ir rekreacijos centras kartu su Plungės rajono savivaldybe  rugpjūčio 24 dieną  prie Plungės irklavimo bazės Plungės jūroje pirmą kartą organizavo vandens sporto šventę.  Vyko žvejų varžybos, orientavimosi sporto varžybos turistinėmis baidarėmis, irklenčių varžybos, virvės traukimas katamaranais. Taip pat – parodomieji plaukimai sportinėmis baidarėmis ir kanojomis.  R. Šilenskienės sporto klubo treneriai kvietė Plungės gyventojus susipažinti su treniruote jėgos diržais ir ją išbandyti. 

Pagrindinis šventės akcentas – „Vikingų“ regata. Tai antrus metus Plungėje vyksiančios „Vikingų“ laivų varžybos, kuriose kviečiamos dalyvauti į komandas susibūrusios įvairios rajono įmonės ir organizacijos.

Reikia pripažinti, kad šventė sulaukė nemažai dalyvių ir žiūrovų, kurie puikiai praleido saulėtą besibaigiančios vasaros dieną prie vandens, ant vandens ir… vandenyje!

Spiningavimo varžybos įspūdingais laimikiais šį kartą nenustebino, tačiau pirmos vietos laimėtojui  Romanui Galdikui užkibo 795 gramus sverianti 50 cm lydeka. Antros vietos laimėtojas Artūras Petrikas sugavo 6 ešerius (355 g), o Aurimui Uogai prizinę vietą pelnė 3 pagauti ešeriukai (0,095 g).

Irklentininkai varžėsi 200 metrų trasoje, o pasiekę finišą ant prizininkų pakylos išsirikiavo taip: Edvinas Šakinis, Paulius Miknys, Mindaugas Verknys, Mantas Skarulskis, Reda Miknienė.

Orientavimosi sporto turistinėmis baidarėmis varžybų dalyviai turėjo įveikti 5-6 km trasą su 14 kontrolinių punktų. Gediminas Jurevičius ir Rolandas Venclova trasoje užtruko 50,04 minutės ir užėmė garbingą pirmą vietą. Prizines vietas taip pat pelnė Irmantas Vaitkus ir Arūnas Stukas (51,31 min) bei Erikas Vaitkus ir Ričardas Vaitkus (53,25 min), nedaug atsiliko Inga Virketė ir Vaida Silkauskienė (55,17 min) bei Julija Račkauskaitė ir Salvėja Račkauskaitė (59,58 min).

„Vikingų“ regatoje irklais ant vandens 500 m trasoje jėgas išbandė trys moterų komandos: „Vėtra“ (Plungės r. savivaldybės administracija), „Vik vik Lagūna“ ir „Linomeda“. Greičiausiai finišo liniją kirto „Vėtros“ komandos valtis (2,5137 min), po jos – „Vik vik Lagūna“ (2,5515 min) bei „Linomeda“ (3,023 min) irkluotojos su komandų vairininkais ir būgnininkais.

Išbandyti jėgas „Vikingų“ regatoje norą pareiškė net 5 vyrų komandos: „Versmė“ (orientacinio ir dviračių sporto entuziastai), „Žlėbpaukšte“ (jungtinė Žlibinų ir Paukštakių seniūnijų komanda), „Korše“ (Plungės r. savivaldybės administracija), „Al siedu“ (Alsėdžių seniūnija) bei „Greiti ir įsiutę“ (Plungės sporto ir rekreacijos centras).

                                 Komanda „Vėtra”                                                                        Komanda „Greiti ir įsiutę”

Po atrankinio plaukimo sekė finalinis plaukimas, kuriame nepralenkiami (2,2812 min) buvo vandens sporto entuziastai iš komandos „Greiti ir įsiutę“. Tiesa, nedaug atsiliko komanda „Versmė“, kurios valtis trasą įveikė per 2,2867 min. Treti (2.3554 min) liko „Al siedu“ irkluotojai, kurių komandoje plaukė meras Audrius Klišonis. Trečios vietos laimėtojai laimėjimu džiaugėsi ypač azartiškai, po finišo šokę iš valties į vandenį!

Gausiai susirinkę žiūrovai šūksniais skatino katamaranais virvę traukusių varžybų dalyvius. Tarpusavyje jėgas išbandė moterų komandos „Juodai nuostabios“ bei „Juodai brandžios“, taip pat vyrų komandos „Geri jauni“, „Rinktine“, „Korše“, „Žlėbpaukšte“, „Versmė“. Šioje rungtyje prieš varžovus atsigriebė „Korše“ ir „Žlėbpaukšte“ bei „Geri jauni“ komandos.

Organizatoriai tikisi, kad ir vandens šventė Plungėje taps tradicine ir kasmet pritrauks vis daugiau vandens sporto mėgėjų.

Daugiau nuotraukų galite pamatyti: https://www.facebook.com/plunges.src/  

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Nuotraukos – Stasio Buitkaus

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.