Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba įspėja: rinkitės patikimus ir licencijuotus kelionių organizatorius

2019-02-20

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba), reaguodama į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie galimai nelegaliai Lietuvoje kelionių pardavimus vykdančią bendrovę „WorldVentures“, įspėja vartotojus dėl galimos rizikos ir skatina rinktis tik patikimus bei licencijuotus kelionių organizatorius.

Pigias keliones siūlanti JAV registruota bendrovė „WorldVentures“ pardavimus galimai vykdo finansinės piramidės principu, t. y. skatina tapti įmonės klubo nariais, kviesti prisijungti kuo daugiau naujų narių ir taip gauti vis palankesnes sąlygas įsigyti organizuotas keliones. Tačiau Tarnyba įspėja, kad minėta bendrovė bei jos padalinys „Dream Trips“ nėra registruoti Lietuvos Respublikoje ir neturi kelionių organizatoriaus licencijos, taip pat nėra jokių žinių, kad būtų registruota kelionių organizatoriumi Europos Sąjungos šalyje, todėl asmenys, įsigiję paslaugas iš šios bendrovės, nėra apsaugoti pagal Lietuvos Respublikos įstatymus.

Tarnyba primena, kad prieš įsigyjant kelionę būtina išsiaiškinti informaciją apie kelionių organizatorių. Aktualus kelionių organizatorių sąrašas skelbiamas Tarnybos tinklalapyje, skiltyje „Turizmo paslaugų teikėjai“. Patikrinkite, ar kelionių organizatorius yra įtrauktas į šį aktualų sąrašą, ar gali verstis išvykstamuoju turizmu ir, ar turi kelionių organizatoriaus draudimą nemokumo ar bankroto atveju. Nerizikuokite pirkti iš kitų šalių įmonių, kurios neturi tinkamos kelionių organizatoriaus licencijos!

Atkreipiame dėmesį, kad pirkdami organizuotą turistinę kelionę iš Lietuvoje ar Europos Sąjungoje nelicencijuoto kelionių organizatoriaus Jūs prisiimate riziką šio nemokumo ar kitos galimos žalos kilimo atveju.

 

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos
Klaipėdos regiono rinkos priežiūros skyriaus inf.
www.vvtat.lt
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.