Valstybės atkūrimo šimtmetį pasitikime su knyga

2018-01-31


 

 

Plungės viešoji biblioteka, kaip ir daugelis kitų įstaigų, savo darbo rezultatus apžvelgia dabar – pasibaigus vieniems kalendoriniams metams ir prasidėjus kitiems. 

Iš tiesų skaičiuojame, lyginame, analizuojame. Galime daug kuo pasidžiaugti: per praėjusiuosius, 2017-uosius, metus bibliotekoje apsilankė 33 038 lankytojai, iš kurių 13701 – turistas. Jų geografija labai plati – pradedant kaimynine Latvija ir baigiant Jungtinėmis Amerikos Valstijomis. Palyginti su 2016 metais, turistų skaičius ūgtelėjo pora šimtų. Nežiūrint, kad praėjusį rudenį atšventėme penkerių metų įsikūrimo laikrodinėje sukaktį, kad nebesame nei tokie „jauni“, nei nežinomi, lankytojų srautas nemažėja. Ką tai rodo? Kad biblioteka, įsikūrusi kultūros paveldo objekte, yra įdomi tiek Lietuvos žmonėms, tiek užsieniečiams, kad ji tapo kultūros, informacijos ir turizmo centru.

Į biblioteką lankytojus traukia ir mūsų organizuojami renginiai. Vienas tokių plungiškių ir viso rajono gyventojų pamėgtų susibūrimų – „Žemaitiški skaitymai“. Kitas Plungės viešosios bibliotekos įgyvendintas sumanymas – lauko fotografijos paroda „Fotoalėja“, rengiama Miesto šventės metu. Skaičiuojama, jog „Fotoalėją – 2017“ aplankė ir apžiūrėjo virš 4 000 plungiškių ir Plungės miesto svečių. Pernai pirmąsyk bibliotekos organizuotas dviejų dienų tarptautinis neskubėjimo festivalis „Upė“ per dvi festivalio dienas pritraukė apie pusantro tūkstančio žmonių. Dar plungiškiai mėgsta ir mielai lankosi bibliotekos organizuojamuose literatūriniuose renginiuose, skirtuose rašytojų jubiliejams paminėti, naujų knygų pristatymuose.

Bet mes, bibliotekininkai, nepamirštame vienos pagrindinių bibliotekos funkcijų – skaitymo paslaugų teikimo ir skaitytojų. Per 2017 metus Plungės viešoji biblioteka įsigijo leidinių už 32 650 Eur, iš tos sumos grožinės literatūros (1160 knygų) – už 23 638 eurus. Skaitykla pernai skaitytojams galėjo pasiūlyti 9 laikraščių komplektus ir 26 pavadinimų žurnalus. Ne tik knygos, bet ir žurnalai išduodami į namus. Taigi, skaitančiam žmogui turime ką pasiūlyti ir kviečiame kiekvieną plungiškį, mėgstantį skaityti, ateiti į biblioteką ir tapti mūsų skaitytoju. Nepasiklysti knygų jūroje padės bibliotekininkės: patars, padės rasti knygų norima tema. Biblioteka yra pasiruošusi pagelbėti ir vyresnio amžiaus žmonėms, dėl įvairių priežasčių negalintiems ateiti į biblioteką, bet norintiems skaityti. Tokius žmones prašytume skambinti į Aptarnavimo skyrių (tel. 72 372). Susitarus porą kartų per mėnesį biblioteka šiuos skaitytojus aplankytų jų namuose: atvežtų knygų, paimtų perskaitytas.

Norime, kad knyga neišeitų iš mūsų gyvenimo, kad ji gyventų kiekvienuose namuose ir būtų skaitoma. Kviečiame plungiškius kuo dažniau užsukti į savo gražią biblioteką, įsikūrusią laikrodinėje parke. Kviečiame kiekvieną – čia Jūsų laukia knygos. 

Plungės viešoji biblioteka, siekdama gausinti savo skaitytojų ratą ir prašydama knygai atverti kiekvienų namų duris bei kviesdama jaunimą dažnesniam kontaktui su knyga, bendradarbiaudama su Plungės miesto seniūnija ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriumi, skelbia akcijas: „Plungės viešojoje bibliotekoje daugiausia skaitanti Plungės miesto gatvė“ ir „Plungės viešojoje bibliotekoje daugiausia skaitanti Plungės miesto mokykla“. Pasibaigus 2018 metams, remdamasi elektronine sistema, Plungės viešoji biblioteka suves rezultatus ir skelbs nugalėtojus. Nugalėtojai – daugiausia skaitanti Plungės miesto gatvė ir mokykla – bus apdovanoti kitų metų kovo 16-ą – renginio metu, skirtu Knygnešio dienai paminėti.

Tad kviečiame mokyklas ir visą Plungės miesto bendruomenę aktyviai įsijungti į akcijas ir Valstybės atkūrimo šimtmetį pasitikti su knyga.

 

Plungės viešosios bibliotekos
Vartotojų aptarnavimo skyriaus vedėja
Genovaitė Matevičiūtė
 
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.