Valdo Simučio „Laiškas“

2020-10-21


 

 

 

Spalio 22 dieną Plungės Vieno kūrinio galerijoje (1KG) Mindaugo Lukošaičio „Ateities griuvėsių meditacijas“ keičia Valdo Simučio „Laiškas“. Atsižvelgiant į Plungės rajono savivaldybės sprendimus dėl kultūrinių renginių organizavimo ši  paroda atidaroma be įprasto šurmulio: kūrinys „Laiškas“ (Senamiesčio a. 5) vitrinoje instaliuojamas taip, kad būtų matomas visą parą. Parodą galima apžiūrėti iki lapkričio 19 dienos, ji pristatoma kaip per šviesmečius nutolęs Vilniaus galerijų savaitgalio aidas.

Savito braižo aliejinės tapybos meistras Valdas Simutis trumpėjančių rudeniškų dienų fone, kai auksinį rudenį keičia darganos ir lietus, komponuoja nuoširdų siužetinį pasakojimą susietą su nūdienos aktualijomis.

Šioje parodoje tris tapybos darbus apjungdamas į vieną paveikslą autorius atsisako tradicinio saugaus atstumo tarp atskirų kūrinių. Nors ir būdami skirtingų formatų, paveikslai bendroje kompozicijoje išlaiko vientisumą ir poetiškai fragmentuotiems autoriaus apmąstymams suteikia daugiasluoksniškumo išraišką. Į vertikalią kompoziciją suglausdamas drobes, kūrėjas gretina skirtingas istorijas, kuriose estetiškai išreiškiami individualizuoti egzistenciniai akcentai. Žolelių arbata, nuotolinis mokymas, laiškas, – visa tai veikia kaip punktyrinės linijos asfaltuotame kelyje, kurios metaforiškai atskiria priešpriešinio judėjimo srautus ir kuria naują nepažeidžiamą visumą. Horizontalius naratyvinius punktyrus subtiliai perveriantis vertikalus  paveikslų sujungimas perskaitomas kaip ištisinės linijos nekirtimo taisyklė. Čia fizinė sveikata, imunitetas, poreikis sulįsti į kompiuterius bei skaitmeninis mentalitetas akcentuojami kaip turinys ir atsakymo galimybė. Tarsi laukimas, kuris paslaptingai keliauja į žiūrovų pasąmonę tapybiškai parašyto ir galbūt dar neatplėšto laiško voke.

Parodos organizatoriaus menininko Juozo Laivio teigimu, – labai džiugu, kad po ilgų derybų vis dėlto pavyko prikalbinti savo kūrybą parodyti užsispyrusį ir aiškias gyvenimo nuostatas turintį dailininką, Plungės meno mokyklos mokytoją Valdą  Simutį. Dailininkų, kurie sugeba reflektuoti bei išreikšti atitinkamas visuomenės nuotaikas šiuolaikybėje nėra daug. Šiuo atveju nedidelėje provincijos miestelio studijoje nutapyti kūriniai, manau, tikrai yra verti didesnių salių bei platesnio pripažinimo. Ši optimistiška, netgi patriotiška paroda puikiai komentuoja karantinizuoto rudens atmosferą. Ji profesionaliu simbolizmu praturtina bendrą Vieno kūrinio galerijoje surengtų parodų puokštę ir veikia kaip nostalgiška vizualinė žinutė miestui ir jo svečiams.

Šio kūrinio parodą organizuoja asociacija „Kleopo draugija“ bendradarbiaudama su VšĮ „Vandens bokštas“, o 1KG galerijos veiklą, skatindama kūrybines iniciatyvas, iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba per Tolygios kultūrinės raidos programą.

 

 Kleopo draugijos informacijaĮvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.