Vakaras, skirtas dramaturgui, publicistui, filosofui Viliui Storostai (Vydūnui), Kuliuose

2018-03-20

Šiemet, Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio metais, 150 metų sukanka ir svarbiai Lietuvos asmenybei – Vydūnui.

Penktadienio vakarą rinkosi kuliškiai į Kulių kultūros centrą, kur buvo pristatytas projektas „Vydūnas šiandien“, finansuojamas iš Lietuvos kultūros tarybos. Atvyko svečiai iš Aleksandravo ir Kintų.

Žmogui, pralenkusiam savo laikmetį, buvo skirti trys pranešimai. Juos skaitė Lietuvos ir mokslo asociacijos „Vydūno šviesa“ atstovės Irena Stražinskaitė-Glinskienė ir Adelė Daukantaitė. Abi jos taip pat ir Plungės literatų klubo „Vingiorykštė“ narės. Trečią pranešimą „Vydūno draminė veikla“ skaitė Kintų kultūros centro ir Vydūno muziejaus direktorė Rita Tarvydienė. Tikrai ne viską žinojome apie Vydūną, tad be jokios abejonės ateis į Kulių miestelio biblioteką ne vienas kuliškis ir paprašys „ko nors“ apie Vydūną.

Renginio pabaigą vainikavo Aleksandravo mėgėjų teatro grupė „Rišolis“, vadovaujama Virginijos Pokvytienės. Jie suvaidino komediją „Piktoji gudrybė“ pagal Vydūno apsakymą.

Diskusijos apie Vydūną, jo idėjas, apie gyvenimą tęsėsi prie puodelio arbatos Kulių miestelio bibliotekoje. Išėjome iš renginio turtingesni vidumi, geromis emocijomis.

Kulių KC inf.

  

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.