Vaikų vasara užsiėmimuose „Aš – šeimoje“

2017-08-17

 

 

Visą vasarą,  Viešoji įstaiga „Edukacija kitaip“, įgyvendinanti projektą „Kompleksinių paslaugų teikimas bendruomeniniuose šeimos namuose“, vykdė grupinius užsiėmimus 1-4 klasių mokiniams „Aš – šeimoje“.

Šių užsiėmimų tikslas – pirmiausia padėti tėvams auginantiems pradinių klasių moksleivius.  Dažnam dirbančiam tėvui vasaros mėnesiai kelia ne tik malonius įspūdžius, bet ir suteikia rūpesčių kam patikėti savo atžalas. Nuo birželio mėnesio daugeliui iš jų į pagalbą atėjo Bendruomeniniai šeimos namai. Padedami lektorių, psichologės, įvairių svečių, vaikai mokėsi darbo komandoje įgūdžių, aiškinosi savo charakterio savybes, mokėsi pažinti artimą socialinę aplinką, stiprino kalbinius įgūdžius, lavino smulkią motoriką, sėmėsi kūrybiškumo, aiškinosi kokias šeimos narių funkcijas jie gali atlikti, ką jie reiškia savo šeimai ir šeima jiems.

Kiekvienos grupės dalyvių laukė skirtingos užduotys, veiklos, susitikimai. Visus dalyvius vienijo tik išsami pažintis su Plungės parku, jo legendomis, bei itin visus sužavėjęs autoportretų piešimas. Muzikos mokytoja iš Platelių gimnazijos Diana Paulauskienė „užkrėtė“ noru groti netradiciniais muzikos instrumentais.

Užsiėmimus lankantys vaikai susitiko ir su Plungės šunų mylėtojų klubo atstovais. Klubo viešnios vaikams dovanojo daug naudingų akimirkų – kaip elgtis, kai namuose atsiranda augintinis, kaip prie jo priprasti, kaip dresiruoti, jausti atsakomybę už dar vieną šeimos narį. Tikimės, kad šias pamokas jie atsimins ilgai ir labai norime padėkoti klubo vadovei Anai Liutikienei.

Surengta smagi išvyka ir į  Plungės priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą. Vaikams labai įdomi patirtis – pažintis ne tik su gaisrininko profesija, atributika, aplinka, darbo rūbais, laisvalaikio ir sporto baze, bet ir gauti atsakymai į visus rūpimus klausimus, tame tarpe ir „kiek reikia mokėti už melagingą pranešimą apie gaisrą?“. Tikime, kad išgirdę atsakymą grupės dalyviai tokiais žaidimais tikrai nežais ir žinos, ką daryti pastebėjus iš tiesų gaisro židinį. Dėkojame Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovui M. Pronckui ir jo komandai už puikias pamokas.

Užsiėmimus lankantys vaikai kiekvieną dieną Plungės parke turėjo arbatos gėrimo „ceremoniją“ – tai buvo pačios šilčiausios ir labiausiai visus suvienijusios akimirkos. Aiškindamiesi ir mėgindami suprasti, kaip šiltai, be barnių mokėti sutarti su savo šeimos nariais, vaikams buvo skirti bendravimo prie stalo ir etiketo užsiėmimai. Puikiai serviruotas stalas, įtaigiai pateiktas maistas – tai dalis gerų emocijų, kurias kasdien gauname šeimoje. Tiek berniukai, teik mergaitės maloniai nustebino ne tik lankstydami servetėles ir puošdami stalą, bet ir pateikdami save atskiruose – virėjo ir padavėjo – vaidmenyse. Buvo labai gražu ir tikra, nes jie pristatė pačių paruoštą pusryčių meniu ir šventinį – gaivų vasarišką desertą.

Viena grupė iš didelių kartotinių dėžių „projektavo“ ir gamino savo namus. Tai buvo toks nenusakomas kūrybinis proveržis, kurio nesitikėjo nei tėvai, nei vadovai. Vaikai tėvams pristatė savo namus, paskaojo, kas juose galėtų gyventi. Tie sukurti namai – tai ir vaikų charakteris ir jų svajonės, ir lūkesčiai.

Kiekvienos grupės dalyviai paskutinę užsiėmimų dieną pasikviesdavo tėvelius ir pristatydavo savo sukurtus darbelius, bei įgytas patirtis.  Kartais tėveliai būdavo kviečiami įsijungti į bedras veiklas ir taip pat mokytis komandinio darbo paslapčių.

Prieš Žolines „Bendruomeniniai šeimos namai“ atsisveikino su paskutinės vaikų užimtumo grupės „Aš – šeimoje“ dalyviais. Tam tikslui Plungės parke net paklotas raudonas kilimas! O šalia jo puikiai išeksponuoti vaikų kurti mielieji autoportretai, darytos gėlės, linkėjimai tėveliams ir žinoma, padėkos visiems dalyviams.

Per tris vasaros mėnesius užsiėmimuose dalyvavo 48 vaikai. Tėveliai neslėpė, kad pageidautų tokių užsiėmimų ir per kitas – rudens, žiemos bei vasaros atostogas.

 

Daiva Gramalienė
VŠĮ „Edukacija kitaip“
 
 
 
 
 
 
 
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.