Vaikų piešinių konkursui „Mes už laimingą vaikystę!“ pasibaigus

2012-06-08

 

            Štai ir vėl baigėsi gegužės mėnesį skelbtas vaikų piešinių konkursas „Mes už laimingą vaikystę!“. Konkursas, kurio tikslas – skatinti vaikų iniciatyvumą ir kūrybiškumą, ugdyti jų nepakantumą smurtui, atkreipti bendruomenės dėmesį į smurto prieš vaikus problemą,  vyko jau septintą kartą. Šiais metais Plungės rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrius šį konkursą organizavo kartu su Plungės atviru jaunimo centru. Kaip ir ankstesniaisiais metais, konkurse vėl gausiai dalyvavo mokyklinio amžiaus vaikai iš įvairių Plungės miesto ir rajono  mokyklų, o du piešiniai atkeliavo ir iš kitų savivaldybių. Vaikai savo piešiniuose vaizdavo tai, kas jiems yra gražiausia, tai, kas teikia jiems džiaugsmo ir laimės, ar tiesiog popieriaus lape teptukais ir pieštukais  išreiškė savo svajones. Birželio 1 – ą – Tarptautinę vaikų gynimo dieną – Plungės atvirame jaunimo centre įvyko šio konkurso prizininkų apdovanojimai.

           Prieš paskelbiant geriausių piešinių autorius, visus susirinkusiuosius Plungės atvirame jaunimo centre savo dainomis pradžiugino Plungės Senamiesčio vidurinės mokyklos muzikos grupės „Pusė trijų“ merginos. Po muzikinio pasirodymo sveikinimo žodį vaikams, juos atlydėjusiems tėveliams ir mokytojams tarė Plungės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Mindaugas Jurčius, pasveikindamas visus tiek su vasaros pradžia, tiek su Tarptautine vaikų gynimo diena, o kartu pasidžiaugdamas gausiu vaikų dalyvavimu piešinių konkurse ir spalvingais jų piešiniais. Na, o apie Plungės atviro jaunimo centro veiklą trumpai papasakojo laikinai einanti šio centro direktoriaus pareigas Gintarė Gurevičiūtė.

           Visi konkursui pateikti piešiniai komisijos buvo vertinami trijose kategorijose – 1-4, 5-8 ir 9-12 klasių, – iš kurių buvo atrinkta po tris geriausius. Tad šių piešinių autoriai ir buvo apdovanoti diplomais bei konkurso organizatorių įsteigtais prizais. Pirmoji vieta mažiausiųjų grupėje skirta Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos 1 klasės mokiniui Gustui Šukiui. 5-8 klasių grupėje pirmą vietą pelnė tos pačios mokyklos 7 klasės mokinė  Gabrielė Leistrumaitė, Plungės vaikų globos namuose lankanti dailės būrelį, kuriam vadovauja mokytoja Alina Maseliūnienė. 

9-12 klasių mokinių grupėje geriausiai įvertinta Alsėdžių vidurinės mokyklos 11 klasės mokinė Rimantė Gerikaitė, konkursui pateikusi piešinį pavadinimu „Vaikystės pievos fėjos“. Merginos dailės mokytoja – Raimonda Valančienė. Antrosios vietos skirtos Emilijui Klimui (Plungės Senamiesčio vidurinė mokykla, 1 klasė), Akvilei Stuopelytei (Nausodžio pagrindinė mokykla, 5 klasė; dailės mokytoja Rita Garjonienė) ir Deimantei Brasaitei (Alsėdžių vidurinė mokykla, 9 klasė; dailės mokytoja R. Valančienė). Trečiųjų vietų diplomai ir prizai atiteko Saulei Vilniūtei (Žemaičių Kalvarijos vidurinė mokykla, 2 klasė), kurią piešimo paslapčių moko jos mama Alma Vilnienė, Ramintai Stuopelytei (Stanelių pagrindinė mokykla, 7 klasė; dailės mokytoja Danutė Puplauskienė) ir Redai Skersytei (Plungės „Saulės“ gimnazija, 9 klasė; dailės mokytoja Regina Čižauskienė).  Specialus prizas, įsteigtas Tomo Danilevičiaus dizaino studijos, buvo įteiktas Plungės specialiosios mokyklos 4 klasės mokinei Vilmantei Šikšniutei.

           Po apdovanojimų konkurso organizatoriai, jaunieji konkurso dalyviai ir jų mokytojai sustojo nusifotografuoti bendrai nuotraukai. Visiems buvo palinkėta geros vasaros ir… būti laimingiems.

 
 

Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausiasis specialistas
Artūras Ambutas 
Nuotraukos Rasos Vilimienės (Plungiškis.lt
) ir Gintarės Gurevičiūtės 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.