Vaikų ir jaunimo teatras ,,Saula“ – geriausias Lietuvoje

2015-04-21


 

          Lietuvos liaudies kultūros centras kas antri metai rengia respublikinį vaikų ir jaunimo teatrų konkursą ,,Šimtakojis“. Tai svarbiausias nacionalinis konkursas vaikų ir jaunimo teatrų srityje, kurio metu atrenkami geriausi šalies teatrai ir spektakliai. ,,Šimtakojis“ – didelė vaikų ir jaunimo teatrų šventė, atskleidžianti vaikų teatrų įvairovę, formuojanti jaunųjų teatralų pamatinį požiūrį į scenos meną. Vaikai įsitraukia į kūrybinį procesą, jauni aktoriai mokomi jausti personažus, jų gyvenimus.

          Šiais metais regioninėse atrankose dalyvavo per 200 vaikų ir jaunimo teatrinių kolektyvų. Apžiūros vyko Ukmergėje, Gargžduose, Rietave, Kupiškyje, Seinuose. Teatrų sukurtus spektaklius vertino Lietuvos liaudies kultūros centro sudaryta ekspertų komisija: Elena Savukynaitė – teatro pedagogė, buvusi ilgametė Klaipėdos universiteto ir Lietuvos teatro ir muzikos akademijos docentė; Gediminas Šimkus – teatro pedagogas, Klaipėdos universiteto docentas;  Inesa Kurklietytė – režisierė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektorė; Vidmantas Fijalkauskas – teatro pedagogas, aktorius, mokytojas-ekspertas; Irena Maciulevičienė – Lietuvos liaudies kultūros centro Teatro poskyrio vadovė; Ramūnas Abukevičius – aktorius, režisierius.

          Baigiamą geriausių 2015 metų vaikų teatrų šventę patikėta surengti Plungės kultūros centrui. Ši šventė įvyko balandžio 18 d. Džiugu, kad daugiau nei iš 200 šalies vaikų teatrų Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras ,,Saula“, vadovaujamas režisierių Sigitos ir Romo Matulių,  paliko tarp geriausiųjų ir turėjo galimybę baigiamojoje šventėje suvaidinti  savo spektaklį pagal S. Maršako ,,Katės namai“. Teatras apdovanotas laureato diplomu ir ,,Šimtakojo“ statulėle. O geriausia aktore paskelbta teatro ,,Saula“ dalyvė Auksė Gudijūtė.

Plungės kultūros centro informacija

S. Narkaus ir R. Lukošio nuotraukos

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.