Vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblis „Žirginėliai“ iš konkurso „Jievaro tiltas“ grįžo su apdovanojimais

2017-11-23

 


Lapkričio 18-19 dienomis į Uteną atvyko didelis būrys liaudies šokio, dainos ir muzikos mylėtojų, kurie dalyvavo dainų ir šokių ansamblių konkurse „Jievaro tiltas“. Konkursas buvo organizuojamas pirmą kartą, siekiant išrinkti geriausius kolektyvus bei paskatinti juos geriau pasiruošti ateinančių metų vasarą įvyksiančiam vienam įspūdingiausių Lietuvos dainų šventės renginių – Ansamblių vakarui.

Konkurse dalyvavo Panevėžio dainų ir šokių ansamblis „Pynimėlis“, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro dainų ir šokių ansamblis „Ugnelė“, Vilkaviškio muzikos mokyklos liaudies dainų ir šokių ansamblis „Siaustinis“, Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblis „Tarškutis“, Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo šokių ir dainų ansamblis „Žirginėliai“, Utenos kultūros centro šokių ir dainų ansamblis „Vieversa“.

Ansamblius, atsižvelgdama į tinkamą ir menišką šokių kompozicijų, muzikos kūrinių atlikimą, programų kūrybiškumą ir originalumą, vertino Lietuvos nacionalinio kultūros centro sudaryta ekspertų komisija: Lietuvos edukologijos universiteto profesorė, Lietuvos dainų švenčių meno vadovė Laimutė Kisielienė, Klaipėdos universiteto docentė Irena Nakienė, Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos docentė kompozitorė Zita Bružaitė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektorius Kęstutis Lipeika, Vilniaus mokytojų namų mišraus choro „Bel canto“ meno vadovas Egidijus Kaveckas ir Lietuvos nacionalinio kultūros centro Choreografijos poskyrio vadovė Živilė Adomaitienė.

Komisijos sprendimu Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblis „Žirginėliai“ (vad. Sonata Kazlauskytė, Eglė Norkevičiūtė-Novoruckienė) pelnė 3 vietą. Kolektyvui gerai pasirodyti padėjo ir kiti Plungės kultūros centro meno kolektyvai: vaikų liaudiškos muzikos kapela (vad. Rita Džiaugienė), renginių vedimo ir organizavimo klubas ,,Menadė“ (vad. Simona Gudavičiūtė) ir vaikų ir jaunimo dainavimo studija ,,Hello“ (vad. Aida Rupeikienė).

 

KC inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.