Vaiko teisė bendrauti su artimaisiais giminaičiais

2014-11-21

               Kiekvienas vaikas turi teisę bendrauti su savo artimaisiais giminaičiais (seneliais, broliais ir seserimis), o tėvai (jei jų nėra – globėjai ar rūpintojai) turi vaikui sudaryti sąlygas bendrauti su jais, jeigu tai atitinka vaiko interesus.

           Labai dažnai ginčas tarp tėvų ir vaiko artimųjų giminaičių dėl bendravimo su vaiku kyla tais atvejais, kai šeimose yra vaikų iš tėvų ankstesnių santuokų, kai vaiko tėvai yra nutraukę santuoką arba vaiko tėvai nesusituokę gyvena skyrium. Praktinėje veikloje dažniausi atvejai, kai vienas iš vaiko tėvų, kerštaudamas dėl į vairių priežasčių antrajam, be rimto pagrindo draudžia vaikui bendrauti su kito iš tėvų tėvais, t. y. vaiko seneliais.

           Tokiais atvejais vaiko seneliai (tiek vaiko motinos, tiek tėvo tėvai) turi teisę kreiptis į Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrių, kuris gali padėti išspręsti ginčą: vadovaudamasis Civilinio kodekso nuostatomis, gali į pareigoti tėvus sudaryti sąlygas seneliams bendrauti su vaiku. Jeigu toks bendravimas yra priešingas vaiko interesams, Vaiko teisių apsaugos skyrius gali atsisakyti į pareigoti tėvus sudaryti sąlygas vaikui bendrauti su artimaisiais giminaičiais.

           Vaiko teisių apsaugos skyriui atsisakius leisti artimiesiems giminaičiams bendrauti su vaiku arba kai jo sprendimo nevykdo vaiko tėvai, suinteresuoti asmenys turi teisę dėl ginčo išsprendimo kreiptis į teismą.

           Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, būtina priminti, kad visais atvejais, kai sprendžiamas bet koks su vaiku susijęs klausimas, būtina vadovautis prioritetinės vaiko  teisių ir interesų apsaugos ir gynimo principu.

          Išsamesnė informacija vaiko teisių apsaugos klausimais teikiama Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriuje, 320 kab. (3 aukštas), Vytauto g. 12, Plungėje, tel. (8 448) 73 162, el. p. vaikai@plunge.lt

 

    Vaiko teisių apsaugos skyriaus informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.