Tylos minute plungiškiai pagerbė žuvusiuosius per teroristų išpuolius Paryžiuje

2015-11-17

 

       Pilietiško jaunimo iniciatyva pirmadienį, 13 val., prie Savivaldybės administracijos pastato gausiai susirinko jauni žmonės iš Plungės „Saulės“ gimnazijos, Senamiesčio mokyklos, jaunimo organizacijų; atėjo Savivaldybės darbuotojai, Lietuvos-Prancūzijos asociacijos nariai, sustojo pro šalį skubėję praeiviai. Susirinkusieji tylos minute pagerbė Paryžiuje įvykusio teroro akto aukas, taip prisijungdami prie visos Europos bei viso demokratinio pasaulio organizuotos akcijos. 

       Skambant lyriškai prancūzų muzikai, liūdnai rudens vėjyje plevėsavo Lietuvos ir Prancūzijos valstybinės vėliavos, perrištos gedulo kaspinais. Susirinkusieji degė trispalves – mėlynos, baltos, raudonos spalvų – žvakutes. 

       Trumpai kalbėjęs akcijos globėjas, Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis minėjo, kad terorizmas neturi sienų, moralės, žmogiškų vertybių, ir tai yra tiesiog beprotybė. Terorizmas jau nėra svetimų pasaulių pakraščiuose, jis – šalia mūsų. Ir tai gali nutikti bet kurioje šalyje, taip pat ir Lietuvoje.

      Tylos minutė buvo skelbiama Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu ir ji reiškia, kad Lietuvos piliečiai  smerkia teroro aktus ir šiomis sunkiomis dienomis solidarizuojasi su Prancūzija.

      Tai  yra šiurpiausi išpuoliai Europoje nuo 2004 metais Madrido traukiniuose nugriaudėjusių sprogimų. Be to, tai yra tik ketvirtas kartas nuo Antrojo pasaulinio karo laikų, kai Prancūzijoje įvedama nepaprastoji padėtis.

      Prancūzijoje paskelbtas tris dienas truksiąs gedulas.

Jaunimo reikalų koordinatorė
Lolita Vaitkevičienė
 
 
Gintauto Vaitkevičiaus nuotraukos

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.