TV projekte „Lietuvos supermiestas“ sėkmingiausiai startavo Plungė

2015-01-21

 

 

       Sausio 18-ą LNK eteryje startavo grandiozinis projektas „Lietuvos supermiestas“, kuriame nugalėjo Plungė. Pirmojoje kovoje žemaičiams nedaug nusileido ir antroje vietoje liko Klaipėdos komanda, trečioje – Marijampolė, paskutinėje – Vilnius. Įtempta keturių komandų kova vyko ne tik studijoje, bet ir tiesioginio balsavimo metu – vos per dvi valandas žiūrovai paskambino daugiau nei 120 000 kartų, iš kurių beveik 45 000 skambinusiųjų palaikė plungiškius. Kadangi komandos laidoje vertinamos „širdimis“, už tokį rezultatą plungiškiai gauna tris „širdis“, nuo jos vos trimis tūkstančiais skambučių atsilikusi Klaipėda – vieną „širdį“, trečia likusi Marijampolė – pusę „širdies“, o Vilnius šį kartą lieka „širdžių“ neiškovojęs. Mažiausiai „širdžių“ ši komanda surinko ir už laidoje įvykdytas užduotis.

       Kalavijus jau galanda ir šio sekmadienio kovai ruošiasi kitos keturios komandos ir jų kapitonai: Kaunas ir Natalija Bunkė, Telšiai ir Deivydas Zvonkus, Alytus ir Asta Pilypaitė bei Vilnija, kuriai vadovauja Katažina Zvonkuvienė. Vilnija – tai Vilniaus kraštas, kuriame, ne paslaptis, gyvena itin didelė Lietuvos lenkų bendruomenė. Su Katažina priešakyje ši komanda ruošia ypatingą pasirodymą, kuriame sujungs įvairias kultūras ir tautas. „Labai džiaugiuosi, kad gavau galimybę atstovauti būtent šiam kraštui, nes jis vienija visas tautas. Ko gero, ir pati esu viena iš nedaugelio žmonių, mėgstančių dainuoti įvairiomis kalbomis. Apskritai, aš sugebu su žmonėmis susikalbėti net ir nežinodama jų kalbos. Manau, kad projektas „Lietuvos supermiestas“ – tai Lietuvos ir visų tautų vienybės simbolis,“ – komentavo K. Zvonkuvienė.

       Kuri komanda iškovos pergalę – Alytus, Kaunas, Telšiai ar Vilnija – sužinosime projekte „Lietuvos supermiestas“ jau šį sekmadienį, 19.30 val.  per LNK.

 

Plungės rajono savivaldybės mero patarėjas Gintautas Vaitkevičius

Arūno Rupeikos nuotraukosPapildoma informacija

         Plungės komandai  sausio 18-ą atstovavo:

       1. Dainos konkursas.

       Maestro Vytauto Kernagio legendinę dainą  „Žemaitija“ gyventi prikėlė plungiškiai. Tai Andrius Kulikauskas – žinomas kompozitorius, bardas, poetas ir atlikėjas. Jis buvo populiariojo aštuntojo dešimtmečio estradinio ansamblio „Vilniaus aidai“ vadovas ir muzikantas. Vėliau su Vytautu Kernagiu įkūrė garsųjį „Dainos teatrą“. Pastaruoju metu daug koncertuoja drauge su Sauliumi Bareikiu arba su aktorių trupe „Atviras ratas“. 2009 m. Andriui Kulikauskui atiteko Vytauto Kernagio vardo gitara.

       Aistė Smilgevičiūtė-Radzevičienė gimė Plungėje. Apie unikalų balsą turinčią plungiškę šalies žiniasklaida prabilo, kai Aistė, subūrusi roko grupę, dalyvavo festivalyje „Aukštaitija 93”. Jau kitais metais Vakarų Lietuvos muzikiniuose apdovanojimuose atlikėja pripažinta metų atradimu. Vėliau sekė pripažinimas nacionaliniuose konkursuose. Nuo 1997 m. Aistė įsiliejo į grupės  „Skylė” kūrybinę veiklą, kurioje groja, dainuoja ir kuria dainas jos vyras Rokas Radzevičius. 1999 m. Aistė buvo pakviesta atstovauti Lietuvai „Eurovizijos“ dainų konkurse Jeruzalėje, kur charakteringas atlikėjos vokalas buvo pastebėtas ir teigiamai įvertintas. Aistė kuria vaidmenis miuzikluose, tokiuose kaip roko opera „Jūratė ir Kastytis“. Aistė ir Rokas Radzevičiai apdovanoti  ordino  „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliais.

       Česlovas Gabalis –  populiariosios bei roko muzikos atstovas, roko grupės „Pelenai“ lyderis. Muzikos mokėsi pas legendinį muzikos mokytoją plungiškį Juozą Milašių. Išgarsėjo Romeo vaidmeniu miuzikle „Meilė ir mirtis Veronoje“. Atliko pagrindinius vaidmenis prestižiniuose muzikos veikaluose „Peras Giuntas“,  „Jėzus Kristus – superžvaigždė“,  „Paryžiaus katedra“.

       2. Talentų konkursas.

       Kadangi 2015-ieji paskelbti Lietuvos etnografinių regionų metais, Plungės komanda pristatė Plungės kultūros centro legendinį liaudies šokių ansamblį „Suvartukas“. Tai vienas seniausiai gyvuojančių liaudiškų šokių kolektyvų ne tik mieste ar Žemaitijos regione, bet ir visoje Lietuvoje. Šiais metais kolektyvas atšventė savo kūrybinės veiklos 67–ąjį gimtadienį. Šiuo metu kolektyvą sudaro šokėjų, muzikantų, dainininkų bei vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studijos „Mažasis suvartukas“ grupės, kurias lanko apie 120 vaikų. Juos šokdina bei globoja choreografė ir meno vadovė Ilona Baltikauskaitė. Kolektyvas apdovanotas Lietuvos liaudies kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondo įsteigtu apdovanojimu  „Aukso paukštė“.

       3. Sporto rungtis.

       Šioje rungtyje Plungės komandai atstovavo Lietuvos jaunučių futbolo čempionai, Plungės vaikų futbolo klubo  „Žiogeliai“ auklėtiniai  Eimantas Brezgys ir Irmantas Mockus.


 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.