Turistų srautai Plungės rajone 2013-aisiais didėjo

2014-01-31

 


 

 

 

       Džiugu pranešti, kad apsilankiusių turistų skaičius Plungės rajone kiekvienais metais vis auga. Tai rodo, kad rajone atnaujinti ir pritaikyti turizmo reikmėms objektai virsta traukos vietomis, ir įgyvendintų projektų rezultatai pasiteisina.

       2013 m. Turizmo centre apsilankė 2 016 turistų, tai 83,77 procento daugiau nei praėjusiais metais. Manoma, kad skaičius augo žymiai, nes Centras per pirmus gyvavimo metus sugebėjo sėkmingai paskleisti žinią apie savo veiklą.  Dauguma turistų buvo lietuviai, ir tai rodo, kad jie nori kokybiško poilsio, domisi apylinkėmis ir ieško išsamios ir naudingos informacijos. Turistai domisi lankomais objektais, mūsų krašto naujovėmis, apgyvendinimu ir pramogomis, taip pat didelis susidomėjimas  dviračių takais, pėsčiųjų maršrutais bei Plungės dvaro sodyba (M. Oginskio rūmais). Vienas iš labiausiai prašomų leidinių yra žemėlapis ir lankomų objektų sąrašas. Daugiausia turistų atvyksta birželio, liepos ir rugpjūčio mėnesiais.

       Rajone pagrindinis traukos objektas yra Žemaitijos nacionalinis parkas. Jis kasmet pritraukia didelį srautą turistų. Turistus ypač domina 2011 metais atnaujintas Šaltojo karo muziejus, švari ir rami Nacionalinio parko teritorija, jame įsikūrusios ir įvairias paslaugas teikiančios kaimo turizmo sodybos. 2013 m. bendras lankytojų skaičius Žemaitijos nacionaliniame parke -143 156 žmonės, tai  12 procentų daugiau nei praėjusiais metais.  Vien po remonto atidarytą buvusią požeminę raketų bazę (Šaltojo karo ekspoziciją) aplankė 34 548 žmonės (2012 m. – 27 854), Žemaitijos nacionalinio parko, Užgavėnių ekspozicijas Platelių dvaro svirne ir arklidėje apžiūrėjo 7 530 lankytojų.

       Dabar turistų lankomumas sumažėjęs, todėl yra laiko pasiruošti artėjančiam kitam sezonui, apgalvoti naujus maršrutus. Beje, greitai  bus išleistas Plungės rajono turistinis žemėlapis, ir su džiaugsmu bei energija bus laukiama turistų antplūdžio.

 

 

Informaciją parengė Kultūros ir sporto skyriaus specialistė Gintarė Gurevičiūtė        

             

 

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.