Trys Europos šalys sportuos ir mokysis tolerancijos bei pagarbos

2013-04-23

Gdansko (Lenkija) sporto ir rekreacijos centras kartu su partneriais – Plungės sporto ir rekreacijos centru ir Roskildo (Danija) verslo koledžu – įgyvendina projektą „Sportas – kelias į toleranciją ir pagarbą“ (angl. „Sport as a common path for tolerance and respect“). Projektas parengtas pagal Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną 2007-2013 metų programą. Programos tikslas – stiprinti tvarią Pietų Baltijos regiono plėtrą, bendrais veiksmais didinant jo konkurencingumą ir stiprinant žmonių ir institucijų integraciją. Programos teritorija – Danija, Vokietija, Lietuva, Lenkija ir Švedija.

Pagrindinė projekto idėja – sumažinti vyraujančią hipokineziją (hipokinezija – judėjimo stoka, nepakankamas lokomotorinio aparato ir ypač skeleto raumenų apkrovimas bei treniravimas) visuomenėje ir ugdyti toleranciją kultūriniams skirtumams per tarptautinį bendradarbiavimą. Projekto partneriai šią idėją įgyvendins, vykdydami  įvairius futbolo užsiėmimus ir seminarus. Numatyta surengti po vieną futbolo turnyrą kiekvienoje iš trijų valstybių, kurios dalyvauja šiame projekte. Be turnyrų, bus rengiami seminarai treneriams, tėvams ir vaikams. Seminarų temos bus skirtos UEFA Respect programai (kova su diskriminacija, rasizmu, skatinimas sveikatingumo per fizinį aktyvumą,  tarptautinio dialogo tarp futbolo aistruolių gerinimas), kuri apima pagrindines projekto vertybes: garbingą žaidimą, toleranciją ir pagarbą.

 

Projekto trukmė – nuo 2013 m. sausio 1 d. iki 2014 m. gruodžio 31 d. Projekto biudžetą sudaro 335 000 eurų (1 155 750 Lt). Iš jų – 272 126 eurai (938 834 Lt) Europos regioninės plėtros fondo (ERPF) lėšos, 58 674 eurai (202 425 Lt) – bendrasis finansavimas iš projekto partnerių biudžetų. Plungės rajono savivaldybės bendrasis finansavimas sudaro 13 764 eurus (47 485 Lt).

Pirmasis projekto partnerių susitikimas įvyko š. m. balandžio 10 d. Gdanske. Renginys vyko dvi dienas, kurių metu buvo pasirašyta finansavimo ir administravimo partnerystės sutartis, susipažinta su Pietų Baltijos programos taisyklėmis,  aptartas detalus 2013 metų veiksmų planas ir numatyti darbai 2014 metams. Susitikime buvo nuspręsta, kad projekto tikslinės grupės bus 12 – 17 m. amžiaus jaunuoliai, aptartos preliminarios turnyrų datos (Gdanske – 2013 m. rugsėjis, Plungėje – 2014 m. gegužė, Roskilde – 2014 m. rugsėjis/spalis) bei pasirinkta dalyvių atrankos  į pagrindinius 3 turnyrus strategija. Artimiau susipažinta ir su asociacinėmis projekto organizacijomis – Pomeranijos futbolo asociacija (Lenkija),  Gdansko futbolo klubu „Gedania 1922“  ir Bornholmo (Danija) mokyklos miesteliu.

Kitas visų projekto partnerių susitikimas turėtų įvykti 2013 m. lapkričio mėnesį Plungėje.

 

 

Plungės sporto ir rekreacijos centras

 

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.