„Trimitatis“ skambėjo gimtosios Žemaitijos garbei

2019-05-30

 
Gegužės 24 d. Plungės  Mykolo Oginskio meno mokyklos prieigose nuaidėjo XIX Žemaitijos  ir Klaipėdos krašto tautinės muzikos festivalis „Trimitatis“, šiemet skirtas Žemaitijos metams paminėti. Festivalį organizavo Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos Tautinių instrumentų skyriaus mokytojai Jūratė Zubienė, Irena Urbonienė, Dainius Griška, o jiems talkino visas mokyklos mokytojų kolektyvas, vadovaujamas mokyklos direktorės Ritos Urniežienės.

Žemaitijos  ir Klaipėdos krašto tautinės muzikos festivalis „Trimitatis” rengiamas nuo 2001 metų kasmet vis kitoje savivaldybėje. Jis jau apsuko ne vieną ratą po Žemaitijos miestus ir miestelius, vyko Gargždų, Klaipėdos, Kretingos, Šilutės, Palangos, Šilalės, Plungės, Tauragės, Mažeikių, Rietavo, Neringos savivaldybėse, o į Plungę sugrįžo antrą kartą po dvylikos metų pertraukos.  XIX festivalyje dalyvavo visų tautinių instrumentų žanrų kolektyvai: tradicinių kanklių, skudučių, birbynių, koncertinių kanklių, mišrūs tautinių instrumentų ansambliai ir orkestrai, chorai, folkloro ansambliai ir šokių kolektyvai iš Gargždų, Klaipėdos, Kretingos, Naujosios Akmenės, Neringos, Palangos, Jurbarko, Mažeikių, Šilalės, Šilutės, Tauragės, Ventos, Vėžaičių, Kuršėnų, Salantų, žinoma, Plungės ir svečiai iš Viljandžio (Estija) ir Tukumo (Latvija).  

Festivalis prasidėjo tautinės muzikos koncertais Plungės miesto ir rajono ugdymo įstaigose:  Plungės vyskupo Motiejaus Valančiaus pradinėje mokykloje, Plungės „Babrungo” progimnazijoje ir Kulių gimnazijoje, Plungės „Ryto“ ir Adolfo Jucio, bei Senamiesčio mokymo įstaigose. O po pietų visi dalyviai susirinko baigiamajam koncertui prie Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos pastatytoje lauko scenoje. Šalia festivalinės scenos šurmuliavo nuotaikinga Menų mugė, kuri kvietė Plungės vaikučius mokytis Meno mokykloje. Malonu, kad į šventės vyksmą įsijungė visų Plungės lopšelių – darželių auklėtiniai su savo muzikos vadovėmis ir auklėtojomis. Vienas kitą keitė įdomūs vaikų tautinės muzikos kolektyvai ir jų jungtiniai orkestrai. Žiūrovus džiugino specialiai šiam festivaliui susibūręs regiono tautinių instrumentų mokytojų orkestras „Trimitatis“ (meno vadovė – tautinės muzikos asociacijos prezidentė Algytė Merkelienė, vyr. dirigentas – profesorius Vytautas Tetenskas). Tautiniais muzikos instrumentais buvo atliekama įvairių žanrų muzika, kuri skambėjo šiuolaikiškai, patraukliai ir savo garsais užbūrė susirinkusią publiką. Džiugu, kad festivalyje dalyvavo daug tautinių instrumentų mokytojų, buvusių Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos auklėtinių, kurie dabar sėkmingai dirba Klaipėdos ir Žemaitijos krašto muzikos ir meno mokyklose. Net 500 į festivalį suvažiavusių dalyvių pasveikino Plungės rajono savivaldybės meras  Audrius Klišonis. Šventėje dalyvavo LR Seimo narys Jurgis Razma, kiti garbūs svečiai. Baigiantis festivaliui, Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos direktorė Rita Urniežienė kartu su Plungės rajono savivaldybės vicemere Asta Beierle Eigirdiene festivalio regalijas įteikė Klaipėdos atstovams, kuriems atiteko garbė ir atsakomybė surengti jubiliejinį XX Klaipėdos ir Žemaitijos krašto tautinės muzikos festivalį „Trimitatis“ ateinančiais metais.

Festivalio „Trimitatis“ organizatoriai dėkingi pagrindiniams šventės rėmėjams – Lietuvos kultūros tarybai, Plungės rajono savivaldybei, tautinės muzikos asociacijai „Trimitatis“.  

Silvos Galvadiškytės nuotraukose: XIX-ojo Žemaitijos ir Klaipėdos krašto tautinės muzikos festivalio „Trimitatis“ akimirkos


Dalia Stasikėlienė,
Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.