Trečiojo amžiaus universitetas pradėjo naujus mokslo metus

2023-10-05

Vakar, spalio 3-iąją, Plungės trečiojo amžiaus universiteto (TAU) lankytojai rinkosi į naujų mokslo metų pradžios šventę. Gausų TAU studentų būrį (o jų jau 300!) sveikino Seimo narys Jonas Varkalys, Plungės rajono savivaldybės vicemeras Žydrūnas Purauskis, Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis.

„Klausausi jūsų ir galvoju: o kodėl aš negaliu turėti tiek užklasinės veiklos, kiek turite jūs? Atsakymas: negaliu, nes dar neužsidirbau. Įvertinant jūsų gyvenimišką patirtį, mums dar siekti ir siekti to, ką jūs užgyvenot. Jūs pramynėt puikius kelius, kuriais mums dabar lengviau eiti. Dėkojame komandai, kuri sutelkia jus po vienu stogu. Duok Dieve jums sveikatos ir toliau plėtoti tą bendrystę, kurią dabar turite“, – linkėjo vicemeras Žydrūnas Purauskis.

Švenčiant mokslo metų pradžią, kartu paminėtas ir vokalinio ansamblio „Širdies melodija“, kuriam vadovauja Rūta Černeckienė, dešimtmetis. Kitas TAU kolektyvas – šokių grupė „Monajupė“ (vadovė Aida Brazdeikienė) – tokią pat sukaktį atšventė vasarą.

Šventė, kurią režisavo Janina Ramanauskienė, pradėta praėjusiųjų mokslo metų apžvalga, kurią pristatė TAU rektorius Stanislovas Tutlys. Paminėta, jog universitete veikia keturi fakultetai: sveikatos (dekanė Vilhelmina Ratė), kultūros (Danutė Ardavičienė), namų ūkio (Olga Augustinavičienė) ir pasaulio pažinimo (Genutė Kuzavienė); trys klubai: moterų, poezijos mylėtojų ir diskusijų; du meno mėgėjų kolektyvai – „Širdies melodija“ ir „Monajupė“. Dar vienas labai svarbus faktas – Plungės TAU yra Lietuvos Trečiojo amžiaus universitetų asociacijos narys.

Rektorius pasidžiaugė, kad universiteto klausytojai labai noriai lanko užsiėmimus, kad žmonėms čia gera, įdomu, kad vyrauja tarpusavio sutarimas ir gera nuotaika. Per mokslo metus įvyko apie 50 užsiėmimų su lektoriais – mokslų daktarais, gydytojais ir kt., sveikatos fakultetas glaudžiai bendradarbiauja su Visuomenės sveikatos biuru, kultūros fakultetas – su biblioteka ir kultūros centru. Namų ūkio fakultetas susikoncentravęs į praktinius užsiėmimus. Ypač svarbią vietą TAU veikloje užima edukacinės kelionės – per 11 metų jų surengta apie 60, skersai išilgai išvažinėta visa Lietuva, aplankyta Latvija, Lenkija, Vokietija, kiek anksčiau – ir Baltarusija.

Padėkojus Plungės paslaugų ir švietimo pagalbos centrui, kuriam ir priklauso TAU, „Ryto“ pagrindinei mokyklai, kuri leidžia pas save organizuoti renginius, pasveikinti naujieji universiteto klausytojai, o jų šiemet daug – net dvidešimt moterų ir vyrų.

Po oficialiosios dalies savo dainomis visus linksmino jubiliejų švenčiantis ansamblis „Širdies melodija“, šokiais – „Monajupė“ šokėjos. Vėliau scenoje sulaukta ir svečių – Kauno muzikinio teatro dainininkų Vilijos Mikštaitės ir Mindaugo Zimkaus.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.