Tradiciškai prieš Rugsėjo 1-ąją – vadovų pasitarimas

2023-08-31

Kiekvienais metais prieš Rugsėjo 1-ąją Plungės rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis į būrį sukviečia rajono švietimo įstaigų vadovus. Toks susiėjimas įvyko ir šią savaitę.

Į susitikimą su ugdymo įstaigų direktoriais, jų pavaduotojais atvyko ir Savivaldybės vadovai: Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, vicemeras Žydrūnas Purauskis, Savivaldybės administracijos direktorius Dalius Pečiulis, jo pavaduotoja Jovita Šumskienė. Dalyvavo ir Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus darbuotojai.

„Jau šį penktadienį – Rugsėjo 1-oji, – į susirinkusiuosius kreipėsi Savivaldybės meras Audrius Klišonis. – Tegu ši diena bus šventiška jums, jūsų kolektyvams, tėveliams ir, žinoma, vaikams. Kasmet artėjant Rugsėjo 1-ajai išgirstame, kad vieni kalba apie streikus, kiti pyksta dėl vadovėlių trūkumo, treti nepatenkinti dėl nebaigtų rengti mokymo programų… Taip, kartais kažko nepadaro ministerija, kartais mes, kartais jūs. Yra iššūkių, yra pasikeitimų, bus nepatogumų. Bet viskas įveikiama, o tuos, dėl kurių mokyklos ir stovi, visa tai turi paliesti kuo mažiau. Mano palinkėjimas – kad viskas sektųsi, jei reikia – kalbėkimės, pagelbėkime vieni kitiems, kad visi kartu padėtume kuo tvirtesnį pamatą mūsų vaikams. Geros pradžios!“

Vadovus sveikino ir Plungės Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas dekanas Vytautas Gedvainis: „Prasideda nauji mokslo metais, prasideda labai įtemptas laikas, bet tas laikas ir yra visa jūsų gyvenimo, jūsų darbo prasmė. Penktadienį švęskit mokyklose, darželiuose, o sekmadienį, rugsėjo 3-iąją, 10 valandą, visų jūsų laukiu bendrai maldai už naujus mokslo metus bažnyčioje. Ateikit kuo gausiau, ateikit su vėliavomis, pabūsime kartu“, – kvietė klebonas.

Įstaigų vadovus naujų mokslo metų proga sveikino ir Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Telšių apskrities skyriaus atstovės, Plungės visuomenės sveikatos biuro direktorė Daiva Zablockienė.

Po sveikinimų Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis paanalizavo praėjusius metus,  apžvelgė, kas laukia šiemet.

Anot skyriaus vedėjo, rajono mokyklų tinklas optimalus, mažų mokyklų nebelikę, vienam mokytojui tenka 12 mokinių, apie trečdalis mokinių yra pavėžėjami, mažėja socialinę paramą gaunančių moksleivių skaičius.

Nuo 2017-ųjų intensyviai plečiamos ankstyvojo ugdymo paslaugos, šiemet į darželius pateko kone visi norintieji, ikimokyklines ir priešmokyklines grupes lanko 89,1 proc. vaikų, kuriems 3 ir daugiau metų.

Kaip pasakojo Gintautas Rimeikis, šiemet Švietimo, mokslo ir sporto ministerija labai akcentuoja socialinį teisingumą, kuris siejamas su įtrauktimi, vaikų su specialiaisiais poreikiais ugdymu. „Turime visi susimąstyti apie tai, kad nėra nurašytų vaikų, ir turime pasistengti, kad mokykloje kiekvienas jaustųsi gerai. Prieš kurį laiką į vieną iš mūsų mokyklų atėjo vaikas, į kurio galimybes visi žiūrėjo skeptiškai. Bet pirmoji mokytoja juo patikėjo. Dabar tas vaikas jau baigęs vidurinę ir jo pažymiai – pakankamai geri. Ir tai puikus pavyzdys, kokia svarbi gali būti laiku ištiesta pagalbos ranka“, – kalbėjo vedėjas.

Pasidžiaugta, kad 72 proc. moksleivių lanko neformaliojo ugdymo užsiėmimus, gana neblogi (ties viduriu šalies mastu) mūsų abiturientų valstybinių egzaminų rezultatai. Tačiau yra ir nerimą keliančių rodiklių. Vienas iš jų – pedagogų amžius: tik 27 proc. mokytojų yra iki 50 metų. O blogiausia, kad pakeisti išeinančiųjų nėra kuo.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.