Tradiciniu estafetiniu bėgimu pradėtos minėti Medininkų tragedijos 22-osios metinės

2013-07-31

 

Liepos 28-osios vidurdienį iš Medininkų į Vilnių pajudėjo tradicinio estafetinio bėgimo kolona. Tai seniausias Lietuvoje estafetinis bėgimas, šiemet skirtas 22-osioms tragedijos šalies pasienyje metinėms paminėti, pagerbti Medininkų pasienio poste žiauriai nužudytų septynių policijos ir muitinės pareigūnų atminimą.

 

Prie bėgimo pradžios linijos, nubrėžtos šalia septynių baltų kryžių – tyla, susikaupimas, tikėjimo ir ryžto kupini dalyvių žvilgsniai. Nuaidi šūvis… Pagarbos bėgimo atkarpa Medininkai–Vilnius 31 komandai, 217 bėgikų tampa kovos simboliu.

 

Tikėjimo akimirka išlikti turbūt buvo sužibusi ir prieš 22 metus. Deja… Tą 1991-ųjų liepos 31-osios naktį Medininkų pasienio užkardoje lemtingai GYVENIMč„ finišavo septyni tautos didvyriai, paaukoję savo pergalę priešams. Suklupo, bet gyvenimą laimėjo vienas iš aštuonių Tėvynės sienos gynėjų – Tomas Šernas.

 

Įveikę 35 kilometrų trasą, tylos minutei bėgimo dalyviai sustojo Vilniaus Antakalnio kapinėse, kur amžinojo poilsio atgulė Nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos sieną saugoję ir žuvę vyrai, Vidaus reikalų ministerijos ir Muitinės departamento pareigūnai: Mindaugas Balavakas, Juozas Janonis, Algimantas Juozakas, Algirdas Kazlauskas, Antanas Musteikis, Stanislovas Orlavičius, Ričardas Rabavičius. Minėdami 22-ąsias žiauraus ir lemtingo šių žmonių gyvenimo finišo – Medininkų tragedijos – metines, bėgikai dar kartą nusilenkė ir kaip pagarbą kasmet atidavė dovaną – nemarią tradiciją, kaip šventą pareigą estafetiniu bėgimu pagerbti kritusius kovoje už mus ir mūsų laisvę.

 

Viena iš 31 komandos, dalyvavusios šių metų estafetiniame bėgime, buvo ir plungiškių, „Versmės“ sporto klubo bėgimo mėgėjų, komanda. Trasoje sugaišę 1 val. ir 59 min., jie užėmė 6 vietą ir buvo apdovanoti Medininkų tragediją simbolizuojančių įvykių atminimo medaliais. Plungės komandoje startavo Raimondas Laurinaitis, Rimvydas Alminas, Leonas Mockūnas, Mantas Martinkus, Aistis Normontas, Lukas Vaitkus ir Martynas Stanys, o komandai vadovavo Plungės miesto seniūnas Gintaras Domarkas.

 

Jau 22-ąjį kartą vykstantis estafetinis bėgimas yra graži tradicija kartu su žuvusiųjų artimaisiais, giminėmis ir draugais, visais, kam brangus tautos atminimas, parodyti stiprią tautos dvasią. Nors nelygioje kovoje mūsų šalis prarado brangiausius septynis „aukso medalius“, šiandien mes ir visas pasaulis žino – buvome teisūs.

 

 Estafetiniu bėgimu prasidėjo renginių, skirtų Medininkų tragedijai atminti, seka: Seimo Sausio 13-osios memoriale eksponuojama paroda, o liepos 31 d. naktį – žuvusiųjų pagerbimas prie Medininkų memorialo pasienio užkardoje.

Sporto klubo „Versmė“ informacija

 

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.