Tradicinės Antaninės – amatų improvizacijų, muzikos ir sporto diena Aleksandrave

2015-06-19

       Kiekvienais metais kaimo bendruomenės aktyvistai stengiasi savo žmonėms sukurti vasaros šventę, kuri nebūtų šabloniška, o suteiktų dalyviams galimybę išbandyti naujas pramogas. Šiais metais šventė nevyko kaip visada prie kultūros namų, o persikėlė į skverelį ir sporto aikštyną. Skverelyje įsikūrė amatų kiemelis. Čia amatus demonstravo kalvis Eitaras Pokvytis, vantas rišo Eitvaldas Strakšas, verpė Airina Pokvytienė. Ingrida Juškaitė ir Ernesta Šeduikytė lankytojus supažindino su rankų darbo skiautinių lėlytėmis. Ant mergaičių stalo puikavosi įmantriai rankomis dekoruoti gėlių vazonai. Sūrių skonių subtilybėmis dalijosi narvaišiškė Jurga Laivienė ir jaunoji dyburiškės Zofijos Drąsutienės anūkė Evelina. Bene greičiausiai buvo suragautos Jadvygos Strumylienės bandelės! Kas gali atsilaikyti prieš tokius skanėstus? Kadangi iš ryto vyko žvejų varžybos, be abejonės, nuodėmė būtų neišvirti žuvienės. Jaukiai įsikūrę laikiname beržynėlyje, Jolanta ir Marius Rimkai visus kvietė vaišintis karšta sriuba.

Šiemet Aleksandravo šventėje lankėsi Plungės viešosios bibliotekos savanorės Rūta ir Renata. Rūta, įvaldžiusi žvakių liejimą, šį amatą stengėsi pademonstruoti visiems pageidaujantiems. Renata neleido nuobodžiauti vaikams. Narvaišių kultūros namų desantas – vaikų parodomoji mankšta skambant muzikos ritmui nepaliko abejingų. O kur dar skrybėlėtų damų dviračių paradas! Aleksandravo moterų ansamblis savo pasirodymą pradėjo Aleksandravo himnu (muzika vadovės Algimantos Motužienės, žodžiai  Kušlio). Šateikių kultūros centro direktorė Danutė Šatkuvienė atvyko nešina kibiru gėlių, skirtų Aleksandravo Antanams. Pramogoms įsibėgėjus, šventėje pasirodė Seimo narys Jurgis Razma. Jis pasveikino visus šventės dalyvius ir apdovanojo amatininkus. Žvejų varžybų nugalėtojus apdovanojo varžybų organizatorius Rimantas Lukauskas. Nugalėtojais suaugusiųjų ir vaikų grupėse tapo Egidijus Navardauskas ir Rolandas Lukauskas.

Tuo metu sporto aikštyne vyko rimtos sporto varžybos. Joms vadovavo Sandra Stuopelytė. Po tris komandas varžėsi futbolo, krepšinio ir tinklinio aikštelėse, dvi vaikų komandos žaidė kvadratą. Vyko tritaškių mėtymo, prisitraukimų, kabojimo ant skersinio rungtys. Visiems šventės dalyviams ir patiems organizatoriams didžiausia staigmena tapo iš virš aikštyno skrendančio parasparnio pasipylęs saldainių lietus. Ši atrakcija šventės metu nebuvo numatyta. Dovanų karalius kol kas nežinomas.

Šateikių seniūnas Zigmantas Strumyla už nuoširdžią veiklą bendruomenės labui apdovanojo Stasę Mačiulskienę ir Veroniką Simutienę. Vakare dalyviai mėgavosi skrabalų muzika su Regimantu Šilinsku, jaunų, žavių mergaičių Aistės ir Lauros iš Stanelių atliekamomis dainomis ir didžėjaus Valdo muzika.

Organizatoriai dėkingi šventės rėmėjams: Plungės sveikatos centrui, Seimo nariui Jurgiui Razmai, ūkininkams Daliai ir Fabijonui Zemeckiams, Sigytai ir Jonui Stonkams. Taip pat dėkoja aleksandraviškiams Plungės autoserviso  „Toregas” savininkams Aušrai  ir Remigijui Miciulevičiams, vaikų atrakcijas rėmusiai parduotuvei „Vialba”. Nuoširdus „ačiū” neįvardytam saldainių iš dangaus mėtytojui.

 

 

                                                                               
Virginija Pokvytienė,
Aleksandravo kaimo vyr. bibliotekininkė

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.