Tolerancija ir pagarba žmogui, įgyvendinant fizinio aktyvumo projektus

2014-12-29

 

Metų pabaiga – geriausias laikas apžvelgti praėjusių metų pasiekimus. Įdomų ir turiningą projektą „Sportas – kelias į toleranciją ir pagarbą“ (RESPECT BALTICUM), parengtą pagal 2007-2013 metų Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programą, įgyvendina Plungės sporto ir rekreacijos centras, Gdansko sporto ir rekreacijos centras (Lenkijos Respublika) ir Roskildės verslo koledžas (Danijos Karalystė). Per dvejus metus įvyko trys tarptautiniai futbolo turnyrai, trys tarptautiniai projekto partnerių susitikimai ir baigiamoji konferencija. Šimtai jaunųjų sporto aistruolių išbandė savo jėgas futbolo aikštėse, išmonę – interaktyviuose seminaruose, treneriai klausėsi tarptautinę sporto patirtį turinčių lektorių paskaitų, o tėvai džiaugėsi, kad jų vaikai buvo supažindinti su garbingo žaidimo taisyklėmis, ugdančiomis toleranciją ir pagarbą kitam žmogui. Be to, tarptautiniai mainai – puikus būdus pažinti kitas šalis bei jų tradicijas.

Programos 3x30x30 dalyviai

Projekto metu taip pat įgyvendinta programa 3X30X30. Jos tikslas – skatinti vaikų fizinį aktyvumą. Vaikai, norintys dalyvauti programoje, turėjo užsiregistruoti ir 3 mėnesius 3 kartus per savaitę po 30 minučių dalyvauti įvairiuose fiziniuose užsiėmimuose pagal trenerių parengtus treniruočių planus. Programą įgyvendino visi projekto partneriai. Geriausiai sekėsi plungiškiams –dalyvavo virš 40 vaikų. Jos metu vaikai mokėsi futbolo technikos, ugdė lankstumo, koordinacinius ir kitus fizinius gebėjimus, žaidė draugiškas rungtynes.

Projekto metu sukurtame interneto puslapyje www.respectbalticum.eu buvo galima stebėti programos 3X3X30 įgyvendinimą. Joje nuolat buvo registruojami programos dalyviai iš Lietuvos, Lenkijos ir Danijos. Žaidėjai galėjo dalytis savo nuotraukomis ir videoįrašais iš užsiėmimų. Vaikai, sėkmingai baigę programą, buvo apdovanoti futbolo kamuoliais.

Bendradarbiavimas, įgyvendinant projektą, vyks ir 2015 metais, nes pratęstas projekto įgyvendinimo laikotarpis. Projekto partneriai dar du kartus vyks į susitikimus Gdanske ir Roskildėje, rengs planus ateičiai, tarsis dėl bendrų projektų. Šiemet Europos Sąjungos „Erasmus plius“ programai buvo pateikta projekto „Išjudinkime Baltijos šalis!“, vienijančio sportą ir sveikatą, paraiška. Dėl pareiškėjų gausos projektui finansavimas nebuvo skirtas, tačiau projekto partneriai numato ir toliau tęsti bendradarbiavimą, ieškoti kitų partnerių iš Baltijos šalių, daugiau dėmesio skiriant naujiems bendradarbiavimo būdams, padedant stiprinti vaikų ir jaunimo sportinius gebėjimus.

Suburta šauni sporto bendraminčių komanda! Tikimės, kad projekto įgyvendinimo metu įgyta patirtis paskatins vaikus ir jaunimą aktyviau sportuoti, nuolat užsiimti sveikatą stiprinančia fizine veikla. Jauniesiems sportininkams ateinančiais Naujaisiais metais linkime nežabotos vaizduotės, smalsumo, atkaklumo ir nuoseklumo, siekiant savo tikslų, bei sportavimo kartu džiaugsmo!

 

Plungės sporto ir rekreacijos centro informacija

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.