Tikrinta, kaip gyventojai tvarko žaliąsias atliekas

2014-11-03

         Tikrinta, kaip Plungės miesto P. Genio, Kranto, Brastos, Žemaitės, Vingio, M. Valančiaus, S. Nėries, Vandentiekio, Kęstaičių, Paupio, Aguonų, Kepyklos, Pievų, S. Daukanto, Vyšnių, Telšių, Ramunių gatvių ir Babrungo seniūnijos (Glaudžių, Jovaišiškės, Užlieknio kaimų) gyventojai tvarko žaliąsias atliekas.

      Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Plungės rajono agentūros vyriausiasis specialistas Nerijus Ablingis, UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ atliekų tvarkymo specialistas kontrolierius Laurynas Birškys ir Plungės rajono savivaldybės administracijos Vietos ūkio ir turto skyriaus vyr. specialistė Jūratė Bitarytė 2014 m. spalio 28 dieną tikrino, kaip gyventojai kompostuoja žaliąsias atliekas.

       Patikrinus konteinerius, esančius P. Genio, Kranto, Brastos, Žemaitės, Vingio, M. Valančiaus, S. Nėries, Vandentiekio, Kęstaičių, Paupio, Aguonų, Kepyklos, Pievų, S. Daukanto, Vyšnių, Telšių ir Ramunių gatvėse, nustatyta, kad kai kuriuose iš jų žalienų yra pridėta, bet daugumoje konteinerių žalienų nebuvo. Komisijos nariai kalbėjo su  gyventojais apie tai, kad naudinga žaliąsias atliekas kompostuoti, nes iš jų gaunamas vertingas kompostas. Ant konteinerių, kuriuose buvo rasta  žalienų, buvo priklijuoti lipdukai „Įspėjimas! Rūšiuokite komunalines atliekas!“. Juose populiariai paaiškinta, kodėl reikia rūšiuoti atliekas.

       Babrungo seniūnijos Glaudžių, Jovaišiškės, Užlieknio kaimuose esančiuose konteineriuose žalienų nebuvo. Pakalbinti gyventojai  sakė, kad  didesnius kiekius žalienų išveža į savo dirbamus laukus.  

       Gyventojams primename, kad žaliosios atliekos negali būti maišomos su mišriomis komunalinėmis atliekomis ir šalinamos sąvartyne – šios atliekos turi būti kompostuojamos.

       Gyventojai, neturintys galimybės žaliųjų atliekų kompostuoti savo sklypuose, jas gali pristatyti  į žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę Jėrubaičiuose.  Čia žaliosios  atliekos priimamos nemokamai.

Atliekos  priimamos:

pirmadieniais – šeštadieniais           7.30 – 19.00 val.

sekmadieniais                                   8.00 – 16.00 val.

          

ATLIEKŲ PRIč–MIMO Į ŽALIŲJŲ ATLIEKŲ KOMPOSTAVIMO AIKŠTELč˜ TVARKA

1. Kompostavimo aikštelėje priimamos:

biologiškai suyrančios atliekos, kodas – 20 02 01;

                      mediena, kodas – 20 01 38;

                      medis, kodas – 17 02 01;

                      medžio žievės ir medienos atliekos, kodas – 03 03 01;

                      pjuvenos, drožlės, skiedros, mediena, medienos drožlių plokštės ir fanera, kodas – 03 01 05;

                      medžio žievės, kodas – 03 01 01;

                      augalų audinių atliekos, kodas – 02 01 03.

2. Kompostuoti atvežtose atliekose negali būti draudžiamų (gyvulinės kilmės), netinkamų atliekų, kurios gali pakenkti kompostavimo procesui ir komposto kokybei.

3. Kompostavimo aikštelės darbuotojas – atliekų priėmėjas privalo nepriimti atliekų, kurios neįrašytos į priimamų atliekų sąrašą.

4. Lapai, žalia žolė, šakos komposto ruošimo zonoje surūšiuojamos ir kraunamos atskirai, o prireikus aikštelės darbuotojas-atliekų priėmėjas konsultuoja žmones dėl atliekų išrūšiavimo.

5. Aikštelės darbuotojas-atliekų priėmėjas turi užtikrinti, kad atliekų priėmimo ir ruošimo zonoje, kurioje rūšiuojamos ir ruošiamos kompostui atliekos, būtų  saugus eismas bei būtų laikomasi visų saugos reikalavimų.

6. Plungės žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėje priimamos atliekos iš Telšių regiono gyventojų, seniūnijų ir įmonių.

7. Žaliųjų atliekų priėmimo aikštelėse atliekos iš gyventojų, seniūnijų bei biudžetinių įstaigų priimamos nemokamai.

8. Iš kitų įmonių atliekos priimamos Plungės žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėje pagal sudarytas sutartis; priėmimo kaina 93,32 Lt už 1 t (su PVM).

9. Telšių regiono gyventojai iš nekilnojamo turto vieneto gali nemokamai pristatyti  iki 0,5 t kelmų per metus.

10. Didesnis kelmų kiekis priimamas Plungės žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėje; 1 tonos priėmimo kaina 93,32 Lt.

11. Plungės žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėje priimamų atliekų svoris nustatomas, automobilinėmis svarstyklėmis pasvėrus iškrauto sunkvežimio svorį ir jį atėmus iš pakrauto automobilio svorio.    

12. Pageidaujantiems išduodamas atliekų pristatymą patvirtinantis dokumentas – deklaracija.

Telefono numeriai pasiteirauti: (8 448) 799 91, mob. 8 630 01 276.             

PRIMENAME, kad negalima žaliųjų atliekų mesti į buitinių atliekų konteinerius. Vežti buitines atliekas kartu su žaliosiomis atliekomis į Jėrubaičių  sąvartyną taip pat negalima, nes jos pūdamos skatina metano dujų ir anglies dioksido, kurie kenkia aplinkai ir prisideda prie šiltnamio efekto, susidarymą. Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodeksas (51-3 str.) numato atsakomybę už atliekų tvarkymo taisyklių nevykdymą – nuo įspėjimo iki nemažų piniginių baudų.

 

Parengė
Jūratė Bitarytė,
Plungės rajono savivaldybės administracijos

Vietos ūkio ir turto skyriaus vyr. specialistė

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.