Tikrinta, kaip Grumblių ir Jogaudų kaimų ir Alsėdžių miestelio gyventojai tvarko žaliąsias atliekas

2013-10-22

 

UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ atliekų tvarkymo specialistas kontrolierius Vaclovas Ramonas ir Plungės rajono savivaldybės administracijos Vietos ūkio ir turto skyriaus vyr. specialistė Jūratė Bitarytė 2013 m. spalio 21 dieną tikrino, kaip gyventojai kompostuoja žaliąsias atliekas. Grumblių ir Jogaudų kaime bei Alsėdžių miestelyje esančiuose konteineriuose žalienų nebuvo. Pakalbinti gyventojai sakė, kad didesnius kiekius žalienų išveža į savo dirbamus laukus.  

Gyventojams primename, kad žaliosios atliekos negali būti maišomos su mišriomis komunalinėmis atliekomis ir šalinamos sąvartyne – jos turi būti kompostuojamos.

Gyventojai, neturintys galimybės žaliųjų atliekų kompostuoti savo sklypuose, jas gali pristatyti  į žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę Jėrubaičiuose.  čŒia žaliosios  atliekos priimamos nemokamai.

Atliekos  priimamos:

          

ATLIEKŲ PRIĖMIMO Į ŽALIŲJŲ ATLIEKŲ KOMPOSTAVIMO AIKŠTELĘ TVARKA   

1.  Kompostavimo aikštelėje priimamos:

2.  Kompostuoti atvežtose atliekose negali būti draudžiamų (gyvulinės kilmės), netinkamų atliekų, kurios gali pakenkti kompostavimo procesui ir komposto kokybei.

3.  Kompostavimo aikštelės darbuotojas – atliekų priėmėjas privalo nepriimti atliekų, kurios neį rašytos į priimamų atliekų sąrašą.

4.  Lapai, žalia žolė, šakos komposto ruošimo zonoje surūšiuojamos ir kraunamos atskirai, o prireikus aikštelės darbuotojas-atliekų priėmėjas konsultuoja žmones dėl atliekų išrūšiavimo.

5.  Aikštės darbuotojas-atliekų priėmėjas turi užtikrinti, kad atliekų priėmimo ir ruošimo zonoje, kurioje rūšiuojamos ir ruošiamos kompostui atliekos, būtų užtikrintas saugus eismas bei būtų laikomasi visų saugos reikalavimų.

6.  Plungės žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėje priimamos atliekos iš Telšių regiono gyventojų, seniūnijų ir į monių.

7.  Žaliųjų atliekų priėmimo aikštelėse atliekos iš gyventojų, seniūnijų bei biudžetinių į staigų priimamos nemokamai.

8.  Iš kitų į monių atliekos priimamos Plungės žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėje pagal sudarytą sutartį ; priėmimo kaina 93,32 Lt už 1 t (su PVM).

9.  Telšių regiono gyventojai iš nekilnojamo turto vieneto gali nemokamai pristatyti  iki 0,5 t kelmų per metus.

10. Didesnis kelmų kiekis priimamas Plungės žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėje, 1 tonos priėmimo kaina 93,32 Lt.

11. Plungės žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėje priimamų atliekų svoris nustatomas, automobilinėmis svarstyklėmis pasvėrus iškrauto sunkvežimio svorį ir jį atėmus iš pakrauto automobilio svorio.    

12. Pageidaujantiems išduodamas atliekų pristatymą patvirtinantis dokumentas – deklaracija.

Telefono numeris pasiteirauti (8 448) 799 91, mob. 8 630 01 276.             

PRIMENAME, kad negalima žaliųjų atliekų mesti į buitinių atliekų konteinerius. Vežti buitines atliekas kartu su žaliosiomis atliekomis į Jėrubaičių  sąvartyną taip pat negalima, nes jos pūdamos skatina metano dujų ir anglies dioksido, kurie kenkia aplinkai ir prisideda prie šiltnamio efekto, susidarymą. Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodeksas (51-3 str.) numato atsakomybę už atliekų tvarkymo taisyklių nevykdymą – nuo į spėjimo iki nemažų piniginių baudų.

 

Parengė
Jūratė Bitarytė,
Plungės rajono savivaldybės administracijos
Vietos ūkio ir turto skyriaus vyr. specialistė

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.