Tik kas septintas 5-10 metų vaikas temoka plaukti!

2016-06-02

      Plaukimas – viena populiariausių ir masiškiausių pasaulyje, taip pat ir mūsų šalyje, sporto šaka, be to, tai ir svarbus gyvenimo į gūdis. Mėgautis vandens teikiamais malonumais tikrai yra kur: gausu natūralių vandens telkinių, yra uždarų ir atvirų plaukimo baseinų, daugėja vandens pramogų parkų. Atviri vandens telkiniai karštais vasaros mėnesiais sutraukia daug poilsiaujančių suaugusiųjų ir vaikų. Kad poilsis prie vandens teiktų džiaugsmo ir malonumo, reikia mokėti plaukti, žinoti saugaus elgesio vandenyje taisykles ir laikytis jų. Deja, vanduo – ne tik puiki gamtos dovana, bet ir klastinga stichija, žiauriai baudžianti tuos, kurie, nemokėdami plaukti ir nepaisydami saugumo taisyklių, drąsiai puola maudytis, plaukioti laiveliais, žvejoti.

      Plaukimas – ne tik maloni pramoga, bet ir puiki priemonė stiprinti žmogaus sveikatą, kuris padeda išvengti peršalimų, grūdina ir naudingas širdies ir kraujagyslių ligų kamuojamiems žmonėms. Ši sporto šaka taip pat svarbi gražiai kūno laikysenai, nes dėl nuolatinio sėdėjimo prie kompiuterių ji vis prastesnė – silpnai išsivystęs raumenynas, dažni stuburo iškrypimai, taip pat silpna dėmesio koncentracija, padidėjęs nervingumas.

      Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras Plungės ikimokyklinėse ir bendrojo lavinimo ugdymo į staigose atliko tyrimą, kurio metu apklausė priešmokyklines grupes ir pradines klases lankančių vaikų tėvus (globėjus), siekdamas išsiaiškinti priešmokyklinio amžiaus ir 1-4 klasių mokinių plaukimo į gūdžius ir poreikį juos tobulinti. Tyrime dalyvavo 464 respondentai. Atlikus tyrimą, nustatyta, kad tik 14,9 proc. vaikų moka plaukti, o daugiau nei keturi iš dešimties priešmokyklines grupes lankančių ir 1-4 klase besimokančių vaikų plaukti nemoka. Išmokti plaukti padeda ir papildomos plaukimui skirtos priemonės, tokios kaip plaukimo ratai, liemenės, rankovės ir kita. Kaip tyrime apklausti respondentai teigė, kad šias priemones plaukdami naudoja 56,9 proc. vaikų.

      Svarbu, kad aplinka, kurioje vaikas mokosi plaukti, būtų saugi jam. Išanalizavus tyrimo metu gautus duomenis, nustatyta, kad dažniausiai vaikai mokėsi ar mokosi plaukti baseine ir ežere, todėl 97 proc. tyrime dalyvavusių tėvų ir globėjų mano, kad Plungėje plaukimo baseinas yra reikalingas, ir norėtų, kad jame būtų vykdoma dalis kūno kultūros pamokų.

 

Informaciją parengė Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.