Tėveliams – lengvata mažuosius palydint į mokyklą

2015-08-28

       Artėjant Rugsėjo 1-ajai, Mokslo ir žinių dienai, Valstybinė darbo inspekcija primena vieną iš Darbo kodekso numatytų lengvatų asmenims, auginantiems vaikus.

       Darbuotojams, auginantiems bendrojo ugdymo mokykloje besimokantį vaiką iki dvylikos metų, pirmąją mokslo metų dieną suteikiama ne mažiau kaip pusė darbo dienos laisvo nuo darbo laiko per metus, mokant darbuotojo vidutinį darbo užmokestį . Ši garantija taikytina tik tiems darbuotojams, kurie neturi teisės į visą papildomą poilsio dieną per mėnesį , t.y. netaikytina darbuotojams, jau turintiems teisę į vadinamąjį mamadienį ar tėvadienį (auginantiems du vaikus iki 12 metų), ar auginantiems neį galų vaiką iki 18 metų.

       Darbdavio atsisakymas suteikti tėvams priklausantį laisvą laiką ar už jį mokėti yra darbo į statymų pažeidimas – jį galima apskųsti Valstybinei darbo inspekcijai.

       Visais tėvams taikomų lengvatų bei kitais darbo teisės klausimais galima pasikonsultuoti Valstybinės darbo inspekcijos bendruoju konsultacijų telefonu (8 5) 213 9772, paskyroje Facebook‘e arba atsiunčiant paklausimą el. paštu info@vdi.lt .

 

Valstybinės darbo inspekcijos informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.