Teritorinės diplomatijos dienų metu Seime pristatyta Plungės rajono savivaldybės administracijos įgyvendinamo projekto ,,4D miestai“ patirtis

2014-10-30

 

 

 

 

 

       Spalio 23-24 d. Seimo I rūmų Konstitucijos salėje  Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas kartu su Prancūzijos Respublikos ambasada ir Lietuvos savivaldybių asociacija surengė Teritorinės diplomatijos dienas.

       Dvi dienas trukusiame renginyje buvo aptartos Lietuvos ir Prancūzijos bendradarbiavimo galimybės savivaldybių lygmeniu, abipusiai interesai geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bei atliekų tvarkymo srityse, atsinaujinančių ir vietinių energijos išteklių naudojimo skatinimas vietos lygmeniu, galimybės verslui. Taip pat diskutuota apie dvišalių ryšių stiprinimą, bendradarbiaujant teritorijų planavimo ir miestų plėtros srityje, panaudojant europines priemones, pavyzdžiui, URBACT paramą miestų reabilitacijai, miestų istorinio paveldo apsaugos reikalavimų ir miestų plėtros poreikių derinimo, tvaraus turizmo srityse.

       Renginyje dalyvavo Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, Plungės rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Žaneta Piepalienė, savivaldybės gydytoja Oresta Gerulskienė. Ž. Piepalienė skaitė pranešimą  „Plungės rajono savivaldybės patirtis,  įgyvendinant URBACT projektą ,,4D miestai“, kuriuo siekiama vystyti Europos miestus, įtraukiant į šį procesą įvairių sveikatos ir inovacijų sričių atstovus. Pranešėja analizavo keturių veiksnių – sveikatos, žinių, verslo ir piliečių – sąveiką sveikatos inovacijų srityje, orientuotų į ekonomikos augimą. Projektas  „4D miestai“ apima 8 Europos miestus, kurie norėtų sukurti naują produktyvią sritį, prisidedančią prie teritorijų ekonominės veiklos ir socialinės sanglaudos stiprinimo ir įvairinimo. Sveikata – viena iš keturių ašių tarp verslo, piliečių ir žinių,  kurios, atsižvelgiant į vietos strateginę viziją, turi būti įvairiais būdais remiamos, skatinama sąveika tarp jų, tuo pat metu tikintis vietos valdžios institucijų palaikymo. Buvo atkreiptas dėmesys į tarptautinę partnerių patirties naudą, sprendžiant savivaldybių socialines ir ekonomines problemas, į URBACT projekto partnerių tarptautinių susitikimų metu gvildentas  temas, buvo kalbėta apie  gyventojų įtraukimą, sprendžiant suinteresuotų šalių iškeltas problemas.

       Projektas  „4D miestai“ sulaukė pritarimo, o pranešėja Ž. Piepalienė – auditorijos klausimų, kaip geriau įtraukti kuo didesnį gyventojų skaičių, sprendžiant savivaldos klausimus.

       Pridedama. Investicijų skyriaus vedėjos Žanetos Piepalienės pranešimo pristatymas.

 

Informaciją parengė
Oresta Gerulskienė
Plungės rajono savivaldybės gydytoja 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.