Telšiuose vyko seminaras apie svarbiausius kultūros renginius

2016-10-25
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotja Vida Saukalienė ir Plungės viešosios bibliotekos direktorė Violeta Skierienė su prof. Algirdu Žebrausku (kairėje) ir Žemaičių kultūros draugijos pirmininku Stasiu Kasparavičiumi
„Pasaulio žemaičių dienos 2016“ koordinatorius Edmundas Žalpys ir LR kultūros ministerijos Meno ir kūrybinių industrijų politikos departamento Regionų kultūros skyriaus vyriausioji specialistė, laikinai einanti skyriaus vedėjo pareigas, Jadvyga Lisevičiūtė


 

       2016 m. spalio 21 d. Telšių menų inkubatoriuje vyko seminaras, kurio metu  buvo aptarti  šią vasarą vykusių Pasaulio žemaičių dienų sueigos renginiai ir pristatyti nauji sumanymai, Lietuvos kultūros sostinių ir Mažųjų kultūros sostinių koncepcija.

       Kaip žinia, šią vasarą, liepos 9 – rugpjūčio 15 dienomis,  pirmą kartą vyko „Pasaulio žemaičių dienos 2016“, kurių tikslas – sutelkti žemaičius bendrystei, išlaikyti savo kalbą, papročius, tradicijas.

       Renginių ciklo „Pasaulio žemaičių dienos 2016“ koordinatorius Edmundas Žalpys ir prof. Algirdas Žebrauskas padėkojo visoms savivaldybėms ir jų merams, kultūros įstaigoms, kultūros ir meno kūrėjams, prisidėjusiems prie šio renginio organizavimo ir koordinavimo. Kaip žinia, šie renginiai jungė net 16 Žemaitijos savivaldybių.

       Kaip padėką už pagalbą, rengiant „Pasaulio žemaičių dienas 2016“, Žemaičių kultūros draugijos pirmininkas įteikė apdovanojimus – aukso ir sidabro ženklus už Žemaičių kultūrinės tapatybės saugojimą ir kūrybinę saviraišką, žemaičių bendrystės žadinimą, Žemaitijos miestų ir miestelių istorinių, kultūrinių, gamtinių erdvių populiarinimą, pasaulio žemaičiams surengtus renginius, kultūrinės ir šviečiamosios veiklos mecenavimą, rėmimą ir globą. Džiugu, jog šie ženklai buvo įteikti ir Plungės rajono savivaldybės atstovams – Savivaldybės mero patarėjui Gintautui Vaitkevičiui, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojai Vidai Saukalienei, Plungės viešosios bibliotekos direktorei Violetai Skierienei ir Plungės turizmo informacijos centro direktorei Sandrai Kasmauskienei.

       Seminaro metu LR kultūros ministerijos Meno ir kūrybinių industrijų politikos departamento Regionų kultūros skyriaus vyriausioji specialistė, laikinai einanti skyriaus vedėjo pareigas, Jadvyga Lisevičiūtė pristatė Lietuvos kultūros sostinių koncepciją, idėją ir jų reikšmę Lietuvos kultūros kontekste.  Ši iniciatyva vyksta jau nuo 2008 metų ir, pasak J. Lisevičiūtės,  davė didelės naudos – miestuose atsirado naujų iniciatyvų, kurios tęsiasi iki šiol, išleista daugybė puikių leidinių, atsirado nauji turistiniai bei kultūrinio turizmo maršrutai, daugelyje buvusių Lietuvos kultūros sostinių sutvarkyta kultūros infrastruktūra.  Kaip žinia, 2009 metais Plungė buvo tituluota Lietuvos kultūros sostine, tad šio projekto koordinatorė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Vida Saukalienė pristatė buvusio projekto koncepciją, rezultatus, pasidalijo patirtimi su kitais Lietuvos kultūros sostinių atstovais.

       Susitikimo metu nebuvo pamirštos ir Mažosios Lietuvos kultūros sostinės.  Projektas „Mažoji Lietuvos kultūros sostinė“ – tai nacionalinis LR kultūros ministerijos bei Naisių kaimo bendruomenės inicijuotas ir vykdomas projektas, kuriuo siekiama padėti pamatus naujai ilgametei kultūrinei tradicijai ir puoselėti kultūrines vertybes regionuose. Džiaugiamės, jog seminaro metu savo renginius, idėjas, iniciatyvas bei lūkesčius pristatė Žemaičių Kalvarija – 2016 metų Mažoji Lietuvos kultūros sostinė.

Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių atstovai


Vida Saukalienė,
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
X

    Kalba