Telšių apskrities įmonėse dirba nemažas būrys darbuotojų, ne ES piliečių

2015-11-23

 Patikimų, patyrusių aukštos kvalifikacijos specialistų Lietuvoje nerandantys darbdaviai dažniau kreipia žvilgsnius į trečiąsias šalis ir ten ieško darbuotojų. Tačiau tokia galimybė yra tik tada, kai siekiant užpildyti laisvas darbo vietas bendromis darbdavio ir darbo biržos pastangomis nerandama tinkamo darbuotojo, Lietuvos ar kitos Europos Sąjungos šalies piliečio.

 2015 m. sausio – spalio mėn. dirbti į Telšių apskrities į mones atvyko 77 užsieniečiai (trečiųjų šalių piliečiai), 61 iš jų leidimus dirbti Lietuvoje gavo pirmą kartą. Taip pat priimta 16 sprendimų dėl užsieniečio darbo atitikties Lietuvos Respublikos darbo rinkos poreikiams, kai užsienietis jau dirbo Lietuvoje. Atvykusių yra 18 proc. daugiau nei per 2014 m. tą patį laikotarpį . Daugiausia leidimų išduota tų profesijų, kurių trūksta Lietuvos darbo rinkoje darbuotojams (64 – tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonių vairuotojams, 8 – statybos sektoriaus darbininkams, 2 – kiniško maisto virėjams).

 Trečiųjų šalių darbuotojai atvyko iš Ukrainos (37), Baltarusijos (36), Kinijos (2) ir Rusijos Federacijos (2). Mažeikių į monėse dirba 70, Telšių į monėse 7 trečiųjų šalių piliečiai.

Informaciją parengė Telšių teritorinės darbo biržos Darbo išteklių skyrius

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.