Teikiama pagalba parapijai po gaisro

2022-04-29

Dvasininkai visada padeda gyventojams – nuo gimimo iki mirties. Tačiau kartais pagalbos prireikia ir patiems kunigams.

Prašydamas pagalbos, į administracijos direktorių Mindaugą Kauną kreipėsi klebonas Donatas Žukauskas, aptarnaujantis Stalgėnų, Žlibinų ir Kantaučių parapijas.

Pagalbos prireikė po penktadienį Kantaučių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapiją ištikusios nelaimės – stipriai degė buvęs klebonijos pastatas.

Apie gaisrą ugniagesiams gelbėtojams pranešta 23.40 val. Į gaisravietę išskubėjo 7 ekipažai – atvykus, pastatas degė atvira liepsna. Ugnies būta stiprios, tad kilo grėsmė užsidegti šalia esančiai medinei bažnyčiai – vėjo kryptis liepsnas nešė būtent į bažnyčios pusę.

Laimei, ugniagesių pastangomis, Dievo namai nuo ugnies apsaugoti. Tačiau kelias valandas gesintas buvęs klebonijos pastatas – nebepataisomas, apdegė šalia bažnyčios esantys medžiai, išdegė žolė. Dėl kokių priežasčių degė buvęs klebonijos pastatas, paaiškės atlikus tyrimą. Paminėtina, kad elektra tuščiame pastate iki gaisro buvo atjungta.

Naktį gesinant gaisrą, įvykio vietoje buvo ir pats klebonas – lyg būtų negana išgąsčio bei nerimo, kunigas tamsoje užkliuvo už gesinimo žarnų, virto ir susižalojo rankas. Šiandieną jų nebeskauda – tačiau spaudžia širdį, kaip sutvarkyti gaisravietę po kilusios nelaimės.

Likviduoti gaisro padarinių klebonas neturi galimybių, reikalingos technikos bei darbuotojų. Minėtose parapijose kunigas tarnauja tik nuo rugpjūčio mėnesio, tad, iš kito dvasininko sulaukęs patarimų bei rekomendacijų į ką kreiptis pagalbos, paskambino Mindaugui Kaunui.

Administracijos direktorius nuskubėjo į įvykio vietą, pabendravęs su klebonu, susisiekė su reikiamų įstaigų atstovais, suderino nuodėgulių išvežimo, dokumentų tvarkymo bei kitus klausimus, iškvietė Žlibinų seniūnijos seniūną Martyną Stančiką.

„Kunigo nepaliksime vieno nelaimėje – pažadu, kad klebonui ir Kantaučiams šioje nelaimėje bus suteikta visa reikiama pagalba,“ – teigia administracijos direktorius Mindaugas Kaunas, – „Priėmus sprendimą likviduoti degusį pastatą, bus ieškoma reikalingos technikos, bei darbuotojų griovimo bei nuodėgulių išvežimo darbams. Teko girdėti, kad Kantaučiuose gyvena daug gerų žmonių, tad tikiu, kad prie aplinkos tvarkymo talkos ar kitų darbų prisijungtų ir patys parapijiečiai“.

Administracijos direktorius Mindaugas Kaunas palydėjo gerbiamą kleboną pas savivaldybės administracijos specialistus, kurie jau pradėjo teikti pagalbą tvarkant reikiamus dokumentus, sprendžiant kitus būtinus klausimus po gaisro.

Plungės rajono savivaldybės administracijos informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.