Teatrui SAULA – 20 metų

2013-05-03

      
     Gegužės 18 d. 16 val. Plungės kultūros centre įvyks Plungės vaikų ir jaunimo teatro SAULA kūrybos vakaras, skirtas teatro kūrybinės veiklos 20 metų jubiliejui paminėti. Vakaro metu žiūrovai dar kartą galės pamatyti ištraukas iš populiariausių spektaklių: „Meilė, velnias ir džiazas“, „O jei neliks vilties“, „Velnių monai“, „Coliukė“, „Pykšt  pokšt – tu negyvas“, pasigrožėti fotoparoda, prisiminti svarbiausius įvykius.

     Teatras „Saula“ – tai  80 jaunų žmonių, įsimylėjusių teatrą ir  savo laisvalaikį įprasminančių teatro menu, kolektyvas. Jis dirba studijiniu metodu ir  kelia tikslą – teatras  ne rezultatas,  o asmenybės vystymosi priemonė. Per savo kūrybos 20 metų teatras pastatė 34 spektaklius ir poetines kompozicijas. Kas dveji metai Plungėje rengia vieną garsiausių šalyje tarptautinę teatrų laboratoriją – festivalį „Mažoji Melpomenė“. Kolektyvo ir jo vadovų iniciatyva kasmet rengiami kultūrinės edukacijos teatrinio veiksmo projektai: „Atviras teatras 24“, Atviras teatras: vėjų vaikai“, „Teatr Artas“, „Vaikiško teatro pavasaris“, „Mes esam vienodi – mes norime būti kartu“ ir kt.. Teatro aktoriai yra nuolatiniai įvairių renginių, projektų, konkursų iniciatoriai, rengėjai ir vedėjai. „Saula“- tai daugelio respublikinių ir tarptautinių teatro festivalių dalyviai, nominantai ir laureatai. Kolektyvo spektakliai, aktyvi ir inovatyvi projektinė veikla – tai gilių Plungės teatrinių tradicijų tąsa, suteikianti mūsų kraštui kultūrinį savitumą ir unikalumą.

     Teatras „Saula“ nuo 2002 metų yra Lietuvos mėgėjų teatrų sąjungos narys, šešiskart respublikinio teatrų konkurso „Šimtakojis“ laureatas, 2005 metais apdovanotas aukščiausia mėgėjų meno nominacija „Aukso paukštė“, Lietuvos liaudies kultūros centro už geriausią vaikišką spektaklį apdovanotas nominacija „Tegyvuoja teatras“, net du kartus tapo pasaulinių vaikų teatrų atrankų laureatu, tarptautinio konkurso Minske (Baltarusija) „Grand prix“ laimėtojas. Kolektyvas savo spektaklius rodė Lenkijoje, Čekijoje, Latvijoje, Baltarusijoje, Rusijoje, Vokietijoje ir Belgijoje.

     Teatro „Saula“ įkūrėjams ir režisieriams – Sigitai Matulienei  ir Romui  Matuliui – paskirta LR kultūros ministerijos premija „Už geriausiai parengtus ir vykdomus kultūrinės edukacijos projektus“.

     Dabartiniai teatro „Saula“ aktoriai ir režisieriai labai laukia jubiliejiniame vakare visų kada nors vaidinusiųjų teatre, visų gerbėjų, rėmėjų ir bičiulių. Maloniai kviečia visus plungiškius ateiti į teatro vakarą ir pabūti kartu.

Plungės kultūros centro informacija

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.