Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Saula“, vadovaujamas Sigitos ir Romo Matulių, šiais metais vykdo kultūrinės edukacijos – teatrinio veiksmo – projektą „Atviras teatras 24“. Projekto pagrindinis tikslas – atskleisti teatrinio meno kolektyvo veiklos prasmingumą, ugdyti vaikų ir jaunimo meninius sugebėjimus, užtikrinti teatrinio meno žanro gyvybingumą bei teatrinių rajono tradicijų tęstinumą.
Pirmosios projekto veiklos vyko birželio 29 – liepos 4 dienomis. Jų metu buvo surengta teatrinio veiksmo stovykla Kintuose, Šilutės r. Teatro „Saula“ aktoriai kartu su teatro menu besidominčiu Kintų jaunimu net šešioms dienoms įsikūrė nepaprastai gražioje Kintų miestelio erdvėje, šalia Kuršių marių. Visas dienas jaunieji aktoriai turėjo puikią galimybę gilinti savo teatrines žinias, mokytis naujausių teatro metodikų, kurti, lavinti vaizduotę ir kūrybiškumą. Nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro visos projekto veiklos buvo pripildytos ne tik meninio ugdymo, bet ir bendravimo, savęs pažinimo, prasmingo laisvalaikio bei socialinių įgūdžių lavinimo.
Kūrybinių laboratorijų metu jaunieji teatro „Saula“ aktoriai mokėsi vaidybos ir improvizacijų meno, scenos kalbos, scenos judesio, ritmo, perkusijos įgūdžių, susipažino ir įsisavino taip aktoriams svarbias M. Čechovo bei T. Suzuki metodikas. Teatro meno užsiėmimus, be „Saulos“ vadovų Sigitos ir Romo Matulių, vedė ir su naujausiomis metodikomis projekto dalyvius supažindino Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Teatro katedros lektorė Erika Mažulienė, teatro trupės „Degam“ aktorius, dainuojančių mimų muzikos grupės „Neteisėtai padaryti“ atlikėjas Šarūnas Gedvilas, aktorius, Vilniaus kolegijos vaidybos dėstytojas, bardas, dainų kūrėjas Artūras Dubaka, muzikas, studijos „Grock“ pedagogas, MB „Pramogų uostas“ vadovas Jotvilas Švirinas.
Be kūrybinių laboratorijų, projekto metu vyko teatrinių improvizacijų vakarai, rytmetiniai teatro ir ritmo užsiėmimai, buvo kuriami etiudai, „garsų orkestrai“ ir kitos svarbios teatrinės veiklos. Šias veiklas „sauliečiams“ organizavo ir kartu viso projekto metu kūrė būsimieji profesionalūs aktoriai ir režisieriai, dabar studijuojantys Klaipėdos universitete. Šis bendravimas su studentais ir teatro profesionalais ugdo jaunų žmonių motyvaciją, formuoja teigiamas vertybes ir padeda jaunam žmogui pripildyti savo laisvalaikį prasmingais potyriais.
Laisvalaikiu teatrinio veiksmo stovyklos dalyviai daug bendravo, rengė dainų, muzikos, filmų vakarus prie laužų, keliavo į Nidą, Mingę, Ventės ragą. Baigiant šio etapo veiklas, Kintų Vydūno kultūros centro kiemelyje visai Kintų bendruomenei buvo surengtas projekto pristatymas. Teatro „Saula“ nariai vakaro metu vaidino, rodė improvizacijas, scenos kalbos ir judesio etiudus, kūrė „garsų orkestrus“. Pristatymo vakare dalyvavusios Šilutės rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė ir Kintų Vydūno kultūros centro direktorė Rita Tarvydienė dėkojo plungiškiams už puikias iniciatyvas ir džiaugėsi, sakydamos, kad „baltai pavydi“ Plungei, kuri turi tokį unikalų, gerai šalyje ir pasaulyje žinomą teatrą „Saula“.
Projekto veiklos dar tęsis rugsėjo ir spalio mėnesiais. Tokia veikla nepaprastai reikšminga jaunam žmogui ne tik meninio ugdymo, bet ir socialine, pilietine bei teigiamų vertybių formavimo prasme. Smagu, kad Plungės kultūros centro meno kolektyvai džiugina visus ne tik savo brandžiomis programomis, bet ir aktyvia projektine veikla, tuo užtikrindami plungiškių aktyvų įsitraukimą ir dalyvavimą meninėje kūryboje bei kultūrinių tradicijų tęstinume.
Plungės kultūros centro teatro „Saula“ projektą „Atviras teatras 24“ iš dalies finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba ir Plungės rajono savivaldybė.
Plungės kultūros centro informacija