Teatro „Saula“ edukacinis projektas „Atviras teatras 24“

2016-07-18

 

       Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Saula“, vadovaujamas Sigitos Matulienės ir Romo Matulio, šiemet vykdo tęstinį meninės edukacijos projektą „Atviras teatras 24“. Projekto tikslas – vaikų ir jaunimo meninis ugdymas, panaudojant šiuolaikinius, novatoriškus teatrinio meno metodus, ir teatrinio meno kolektyvo veiklos prasmingumo atskleidimas. Projekto veiklas pagal teatro vadovų parengtą projektą iš dalies finansuoja LR kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.

       Pirmosios projekto veiklos įvyko šių metų liepos 11 – 15 dienomis Šventojoje ir Latvijos mieste Liepojoje. Šiomis dienomis teatro „Saula“ jauniesiems aktoriams buvo suorganizuota teatrinio veiksmo stovykla. Penkias dienas „sauliečiai“  dalyvavo ir naujausių teatrinių metodikų mokėsi vaidybos, režisūros, scenos kalbos, sceninio judesio, teatrinių improvizacijų, akrobatikos, žongliravimo, sceninių muštynių kūrybiniuose užsiėmimuose. Be kūrybinių laboratorijų, vyko improvizacijų, kūrybinių komandinių veiklų, meninių projektų kūrimo, gitarų ir dainų, laužų, smėlio skulptūrų kūrimo vakarai, teatrinė fotosesija ir kitos įdomios bei įtraukiančios veiklos.

       Teatro „Saula“ dalyviams kūrybines laboratorijas ir vakarus vedė bei savo profesiniais patyrimais, sėkmės istorijomis dalijosi: Klaipėdos universiteto Menų akademijos Teatro katedros vedėja docentė dr. Danutė Vaigauskaitė; tos pačios katedros docentas, aktorius, režisierius Linas Zubė; Klaipėdos jaunimo teatro aktoriai Rugilė Latvėnaitė ir Simonas Lunevičius; dainų atlikėjas, bardas Arvydas Ruzgys; fotomenininkai Martynas Galdikas ir Inesa Galdikė.

       Projekto dalyviai susitiko ir su Liepojos miesto Vaikų ir jaunimo centro metodininke, vaikų ir jaunimo teatrinių kolektyvų veiklos koordinatore Marina Vikaine. Susitikimo metu pasidalyta patirtimi, aptarti būsimi bendri projektai, bendros veiklos ir festivaliai, numatytos gairės 2017 metais surengti bendrą teatro „Saula“ ir Liepojos jaunimo teatro teatrinio veiksmo stovyklą. Po susitikimo visi kartu apžiūrėjo miestą, susipažino su jo istorija, teatrine ir muzikine veikla, lankėsi daugiafunkciame kultūros ir meno centre „Gintaras“.

       Kitos teatro „Saula“ projekto „Atviras teatras 24“ veiklos vyks rugsėjo – spalio mėnesiais Lietuvos   muzikos ir teatro akademijoje bei Klaipėdos universiteto Menų akademijoje. Šio reikšmingo projekto edukacinės veiklos – tai ne tik galimybė jauniesiems teatro „Saula“ aktoriams tobulėti, didinti savo meistriškumo galimybes, mokytis iš savo srities profesionalų, susipažinti su naujausiomis teatro metodikomis, bendrauti, ugdyti socialinius gebėjimus, bet ir  prasmingai leisti savo laisvalaikį. Šios projekto veiklos išsamiai atskleidžia tai, kad teatras „Saula“ – tai ne tik repeticijos, mokymasis, spektakliai, festivaliai, bet ir įdomi, prasminga veikla visas 24 val. per parą.


Plungės kultūros centro informacija


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.