Teatro „Saula“ aktoriai dviem dienoms tapo universiteto studentais

2015-10-12


 

 

      Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Saula“, vadovaujamas Sigitos Matulienės ir Romo Matulio, šiais metais vykdo tęstinį kultūrinės edukacijos – teatrinio veiksmo projektą „Atviras teatras 24“. Projektą finansiškai remia Lietuvos kultūros taryba ir Plungės rajono savivaldybė.  Šio projekto baigiamosios veiklos vyko spalio 9 – 10 dienomis Klaipėdos universiteto Menų akademijoje. Sauliečiai net dviem dienoms buvo tapę tikrais šios aukštosios mokyklos studentais ir mokėsi vaidybos bei režisūros specialybių.

       Jauniesiems teatro „Saula“ aktoriams buvo sudarytas dviejų dienų paskaitų tvarkaraštis, niekuo nesiskiriantis nuo tikro tvarkaraščio, pagal kurį mokosi ir Akademijos studentai. Paskaitas vedė puikūs teatro srities pedagogai ir Klaipėdos jaunimo teatro aktoriai. Todėl projekto dalyviai turėjo nepaprastą galimybę  tobulinti savo teatrinius gebėjimus ir įgyti naujausių žinių bei įgūdžių. Vaidybos paskaitas vedė aktorės Justina Jukonytė ir Evelina Lazdovskaja, sceninės ritmikos paskaitas skaitė kompozitorė docentė Nijolė Sinkevičiūtė, scenos kalbos „studentai“ mokėsi su dėstytoja Erika Gaidauskaite, o scenos judesio – su aktoriumi Simonu Lunevičiumi. Visų paskaitų metu sukurti baigiamieji darbai buvo parodyti Klaipėdos universiteto Menų akademijos Mokomojo teatro scenoje. Baigiamuosius darbus stebėjusi Akademijos Teatro katedros vedėja, docentė daktarė Danutė Vaigauskaitė nepaprastai džiaugėsi teatro „Saula“ narių kūrybiškumu, jaunų žmonių talentingumu, kolektyvo branda, vis naujais sumanymais stebinančiais visą Lietuvą, profesionaliais ir išradingais „Saulos“ vadovais ir sakė, kad  visi sauliečiai savo pasiekimais nenusileidžia baigiamųjų Akademijos kursų studentams.

       Po paskaitų teatro „Saula“ aktoriai bendravo su II ir III kurso režisūros specialybių studentais, dalyvavo teatrinių improvizacijų vakare, diskutavo apie  teatro srities studijas, visi kartu kūrė etiudus, klausėsi studentų minčių, kodėl jie pasirinko būtent šią įdomią ir viliojančią specialybę. Na, o kad visiškai  pasijustų tikrais studentais,  sauliečiams buvo surengtas  vakarėlis studentiškame bendrabutyje. Jo metu visi kartu kepė bulves, gėrė arbatą, susipažino su visais gyvenimo bendrabutyje subtilumais.

       Buvimas puikioje, kūrybiškumą skatinančioje Menų akademijos aplinkoje, darbas su geriausiais teatro srities pedagogais ir profesionaliais aktoriais, betarpiškas bendravimas su teatro srities studentais teatro „Saula“ aktoriams tai ne tik puiki teatro meno pažinimo patirtis, bet ir nepaprastai reikšminga galimybė kryptingai modeliuoti tolimesnę savo karjerą. Baigdami šių metų projektą, jaunieji Plungės teatralai sako, kad dalyvavimas teatro „Saula“ veikloje – tai ne tik mokymasis vaidybos, kūrybiškumo lavinimas, dalyvavimas projektinėje veikloje, gastrolės Lietuvoje ir užsienyje, bet ir nerealiai geras laikas tarp bendraminčių, ir tai, kad teatre gera būti visas dvidešimt keturias valandas per parą.

                                      

                                           

Plungės kultūros centro informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.