Teatras ,,Saula“ atšventė kūrybinės veiklos 20-ies metų sukaktį

2013-05-24

      Saulėtą gegužės 18 dienos popietę Plungės kultūros centre įvyko vaikų ir jaunimo teatro SAULA kūrybos vakaras, skirtas teatro kūrybinės veiklos 20-ies metų jubiliejui paminėti. Dar prieš jubiliejų kalbinti teatro įkūrėjai ir režisieriai Sigita ir Romas Matuliai akcentavo, kad jiems teatras reiškia viską:  „Tai mūsų šeima, mūsų darbas, mūsų laisvalaikis, mūsų hobis, mūsų savirealizacija ir galiausiai – mūsų gyvenimas.“ Tuo įsitikinti buvo galima ir viso nepamirštamo teatro  „Saula“ jubiliejinio kūrybos vakaro metu.

      Jubiliejinis renginys prasidėjo, kai į sceną įžengė 80 dabartinių teatro  „Saula“ aktorių, kurie susirinkusius žiūrovus pasveikino šokiu ir išsakytomis mintimis apie tai, ką jiems reiškia teatras. Renginį vedė  „Saulos“ jaunimo grupės aktoriai, kurie viso vakaro metu pasakojo apie tai, kaip teatras kūrėsi, augo, ką pasiekė ir išmoko. Per savo veiklos metus teatras  spėjo visuomenei pristatyti net 34 spektaklius bei poetines kompozicijas, teatro aktoriai yra nuolatiniai įvairių renginių, projektų, konkursų iniciatoriai, rengėjai ir vedėjai. Išskirtinė ne tik teatro veikla, bet ir gauti įvertinimai.  „Saula“ net septynis kartus pripažintas respublikinio teatrų konkurso  „Šimtakojis“ laureatu, du kartus – pasaulinių atrankų laureatu, yra apdovanotas aukščiausiu mėgėjų meno apdovanojimu „Aukso paukštė“ ir dviem „Tegyvuoja teatras“ nominacijomis, jis – tarptautinio konkurso Minske (Baltarusija)  Grand prix laimėtojas.

      Teatras  „Saula“ jubiliejaus proga plungiškiams ir miesto svečiams dovanojo išskirtinę galimybę dar kartą pamatyti ištraukas iš populiariausių  spektaklių: „Meilė, džiazas ir velnias“, kurį pristatė buvę teatro aktoriai,  „Maumo kelionė“,  „Coliukė“,  „O jei neliks vilties“,  „Velnių monai“ ir naujausio spektaklio –  „Pykšt pokšt – tu negyvas“. Po spektaklių teatro režisierius Sigitą ir Romą Matulius bei visus aktorius sveikino ir apdovanojo Seimo narys Jurgis Razma, Savivaldybės meras Albinas Klimas, Savivaldybės administracijos direktorė Asta Beierle Eigirdienė bei Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Vida Saukalienė. Režisierius sveikino ir sėkmės linkėjo aktorių tėvai, buvę ir dabartiniai aktoriai, kiti svečiai, o teatralizuotus sveikinimus dovanojo geri  „Saulos“ bičiuliai –  teatralai iš Latvijos, Molėtų, Joniškio ir Klaipėdos. Teatro režisieriai dėkojo už pagalbą, palaikymą ir buvimą kartu teatro aktoriams, jų tėvams, draugams, rėmėjams, partneriams ir visiems, kurie prisideda prie sėkmingos teatro veiklos realizavimo:  „Dėl jūsų verta būti, kurti ir gyventi“, – teigė „Saulos“ įkūrėjai ir režisieriai.

      Linkime teatrui sėkmės, neišblėstančio kūrybiškumo ir tokios pat didelės meilės teatrui.

Kultūros centro informacija

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.