Teatras „Saula“ atstovaus Lietuvai pasauliniame teatrų forume Vokietijoje

2014-07-21


          Pasaulinė mėgėjų teatrų sąjunga AITA/IATA kas dvejus metus organizuoja pasaulinę vaikų teatrų atranką, kurioje dalyvauja virš šimto teatrų iš visų pasaulio šalių. Pirmajame etape kiekviena šalis iš savo kolektyvų atrenka teatrą, kurį pristato pasaulinei atrankos komisijai. Šiemet Lietuva šiai atrankai delegavo Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatrą „Saula“, vadovaujamą Sigitos ir Romo Matulių. Teatras „Saula“ pasaulinio teatrų forumo komisijai pristatė savo spektaklį pagal lietuvių liaudies pasakas „Velnių monai“. Vertinimo komisija spektaklį ir jo režisierius paskelbė pasaulinės atrankos nugalėtojais ir suteikė teisę savo kūrybą pristatyti 13-ajame pasauliniame vaikų teatrų forume, įvyksiančiame 2014 metų liepos 25 – rugpjūčio 1 dienomis Vokietijoje, Lingen mieste.

        Ši teisė, garbė ir atsakomybė Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatrui „Saula“ ir jo režisieriams Sigitai ir Romui Matuliams suteikiama jau trečią kartą. Smagu, kad Lietuvos vėliavą tarp didžiųjų pasaulio valstybių iškels ir savo kūrybiniais pasiekimais džiugins būtent „Saulos“ jaunieji aktoriai. Lingene teatras „Saula“ atstovaus Baltijos ir Šiaurės šalims.

        Jaunieji aktoriai ir teatro režisieriai į pasaulinį teatrų forumą Vokietijoje išvyksta jau liepos 23 dieną, o su neįkainojama patirtimi ir neišdildomais prisiminimais sugrįžtančių plungiškių lauksime rugpjūčio 3 d. Linkime didžiulės sėkmės ir nuoširdžiai džiaugiamės, kad Plungės ir Lietuvos vardas skambės tarp visų forume dalyvaujančių daugiau nei šimto skirtingų pasaulio šalių.

 

KC inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.