Taryba ir meras prisieks iš naujo

2023-04-19
Meras Audrius Klišonis 2023-04-19

Vakar, balandžio 18 d., peržiūrint Plungės rajono savivaldybės tarybos posėdžio transliacijos įrašą, kuriame užfiksuotos Savivaldybės tarybos narių ir Savivaldybės mero Audriaus Klišonio priesaikos, pastebėta, kad priesaikos tekstas neatitinka teksto, kuris numatytas naujajame Vietos savivaldos įstatyme – priesaikos tekstas buvo parengtas pagal anksčiau galiojusį Vietos savivaldos įstatymą. Įstatyme nustatyta, kad priesaikos tekstas negali būti keičiamas, išskyrus paskutinį sakinį „Tepadeda man Dievas“.

Dėl šios techninės klaidos visų pirma kreiptasi į Vyriausiąją rinkimų komisiją, pateikiant klausimus dėl Plungės rajono savivaldybės tarybos narių ir mero priesaikos legitimumo ir prašant, kad VRK iš naujo sušauktų Plungės rajono savivaldybės tarybos posėdį ir pakartotų Savivaldybės tarybos narių ir mero priesaikas. Tokia klaida įvyko ne tik Plungės, bet ir eilėje kitų Lietuvos savivaldybių. Sprendimą dėl Savivaldybės tarybos narių ir mero priesaikų pakartojimo VRK priims šiandien. Preliminari naujo Plungės rajono savivaldybės tarybos posėdžio data – 2023 04 21 d. 13 val.

„Atsiprašome už nepatogumus, kuriuos sukėlė ši klaida. Apie susiklosčiusią situaciją jau informavau Savivaldybės administracijos skyrių vadovus, vietos žiniasklaidą, o dabar informuoju ir visuomenę. Tikiuosi, kad ateityje tokių klaidų išvengsime ir Savivaldybės tarybos darbas bus sklandus ir sėkmingas“, – per tiesioginę „Facebook“ transliaciją sakė Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.